WhatsApp'tan yeni açıklama! Neler değişecek?

Günlerdir WhatsApp'ın kullanım koşullarındaki yapacağı değişikliği ve bunun sonuçlarını konuşuyoruz. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, verilerini Facebook ile paylaşmayan kullanıcılara yasak getirmeye hazırlanıyor. Bu kararla birlikte WhatsApp’ta neler değişecek? WhatsApp’tan konu ile ilgili yeni bir açıklama daha geldi. İşte haberin ayrıntıları...

Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp kullanıcılarına yeni gizlilik sözleşmesi nedeniyle tepkilerin odağı haline gelmiş durumda.

YASAK GETİRMEYE HAZIRLANIYOR

Mesajlaşma platformu, verilerini Facebook ile paylaşmayan WhatsApp kullanıcılarına yasak getirmeye hazırlanıyor. Konu ile ilgili mesajlaşma platformundan yeni bir açıklama yapıldı.

9to5Mac’e konuşan yetkili söz konusu adım sonrası nelerin değişeceğini açıkladı.

Ntv'deki habere göre Facebook ve WhatApp’ın kullanıcıların yazışmalarını okuyamadığının bir kez daha altını çizen sözcü, gelecekte şirketlere Facebook tarafından güvenli hosting hizmetleri sunulacağını belirtti. 

Açıklamada “Gelecekte şirketler müşterileriyle  WhatsApp üzerinden yazışabilecek, sorulara yanıt verecek, fatura gibi faydalı kayıtları yollayabilecek” ifadelerine yer verildi. Başka bir deyişle şirket tıpkı şirketlerden aldığımız SMS’ler gibi WhatsApp üzerinden çoğu zaman istenmeyen mesajlar almamıza imkan  sağlayacak.