35 bin doları çöpe attıran öksürük! Hemen tutuklandı

ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki market sahibi, bir kadının yiyeceklerin üzerine kasten öksürmesi üzerine, koronavirüs bulaşabileceği korkusu ile 35 bin dolar değerindeki ürünü çöpe attı.

Takip et

Hanover kasabasında bir market zincirinin ortaklarından Joe Fasula'nın  sosyal medya üzerinden paylaştığı videoda, kadın müşterilerden birinin gıda  ürünlerinin üzerine kasıtlı olarak öksürdüğü görüntüler yer aldı.   Çalışanların hızla marketin dışına çıkardığı kadının daha sonra polis  tarafından tutuklandığı öğrenildi.   Market sahibi ise olayın ardından koronavirüs korkusuyla marketindeki  35 bin dolarlık ürünü çöpe attı.   Hanover Emniyet Müdürü Albert Walker, akli dengesinin yerinde olup  olmadığının netleşmesinin ardından kadın hakkında suç duyurusunda bulunmayı  planladıklarını belirtti.   Market sahibi Fasula, kadına Kovid-19 testi yapılması gerektiğini  belirtti.   ABD’de virüsü yayma tehdidi ‘’terör suçu’’   Amerikan Adalet Bakanlığı çarşamba günü yaptığı açıklama ile  koronavirüsü kasıtlı olarak yayan insanların terörizm ile suçlanabileceğini  doğruladı.Hafta başında New Jersey’de bir market çalışanının yüzüne  kasten öksüren ve koronavirüs taşıdığını iddia eden bir kişinin '‘terör tehdidi''  oluşturmaktan ceza aldığı öğrenildi.Diğer taraftan, Missouri eyaletinde  bir gencin de benzer bir hareketi yüzünden hafta başında terör suçu işlemekten  suçlu bulunduğu bilgisi yerel gazete haberlerinde yer bulmuştu.Amerikan  Adalet Bakanlığına göre, virüs bir ‘’biyolojik ajan’’ kriteri ile örtüşüyor ve  onu yaymak veya ‘’Kovid-19’u Amerikalılara karşı bir silah olarak kullanmak’’  terör tehdidi olarak kabul ediliyor.  

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında VATAN internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER