» » UZMAN ABİ »

Youtube'da Yayınlanan Tapeler İle İlgili Bilmedikleriniz

Dünyanın en büyük online video paylaşım sitesi olan Youtube'da en çok izlenen videolar, 17 Aralıktan sonra yayınlanan ses kayıtları (tape) oldu.

Youtube'da Yayınlanan Tapeler İle İlgili Bilmedikleriniz

İnternet erişiminde kotalı paket kullanan kullanıcılara limit aştıran, internet servis sağlayıcılarının yüzünü güldüren videolar, Youtube'de en çok izlenenler arasında yer aldı. Türkiye'de yeni bir rekora imza atan tapeler, izleyicilerin gün içerisinde en çok televizyon seyrettiği saat aralığında, youtube'un video izlenme rakamları ilk kez öne geçmiş oldu. Türk kullanıcıların online video izlemek için ilk olarak tercih ettikleri site olan Youtube'un izlenme oranları üzerine Score adlı araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmada, 2014'ün ilk ayında 27.8 milyon farklı kişi Youtube'u ziyaret etti. Bu rakam aynı zamanda Türkiye'de internet kullananların %90'ına tekabül ediyor. Türkiye'de 17 Aralık sonrasında açılan ve yayınladıkları tape videoları ile rekor kıran ‘Haramzadeler333' ve ‘Bascalan' adlı hesaplar, Türklerin en çok izlenen Youtube kanalları. Sosyal paylaşım siteleri ile ilgili istatistikler tutan Socialbakers.com'daki bilgilere göre, Bascalan' hesabından paylaşılan tapeler 13.3 milyon, ‘Haramzadeler333' hesabından paylaşılan tapeler ise 7.3 milyon kez izlendi. Yani toplamda 20.6 milyon izleyici yalnızca bu hesaplardan yayınlanan videolara baktı. Türkiye'de Youtube girenlerin yarısını geçen bu rakam bir yana, bu videoların farklı online video sitelerinde de yayınlandığı düşünülürse, Türkiye'de internet üzerinden video izleme rekoru kırılıyor. Uzman Abi

Haberin Alındığı Kaynak URL»uzmanabi.com

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında UZMAN ABİ internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
Reklamı Kapat