» » DHA »

Yeni Bir Termal Merkezi Doğuyor

Yeni Bir Termal Merkezi Doğuyor

UŞAK Belediyesi’nin 2 yıldan bu yana merkeze bağlı Kayağıl Köyü’nde yürüttüğü termal sondajlarda sona gelindi. Açılan 3 kuyuda, saniyede 210 litre debide ve 53 santigrat derece sıcaklıkta su bulan Uşak Belediyesi bölgede 6 milyon liralık yatırıma hazırlanıyor.

Termal suyun 19 çeşit hastalığa iyi geldiğini belirten bağımsız Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, termal merkezi ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi verdi. Erdoğan, suyun 1 litresinde 5 bin 500 mineral bulunduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Türkiye’de son dönemde bulunan en iyi termal suya sahibiz. Sağlık açısından en iyi kaliteye sahip termal suyumuzu Uşak halkının hizmetine sunmak için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Seçim döneminde Uşaklılara vermiş olduğum sözü yerine getirdim. Bölgenin ruhsatını 30 yıllığına Uşak Belediyesi adına aldık. Yine bu bölgede Çevre Yolu’na cephe bir alanda 50 bin metrekare alanı satın alarak, projesini hazırlayıp ihalesini de yaptık. İhale sürecinin ardından 2013 yılı başında Uşaklılar sağlık turizmine uygun modern bir kaplıca tesisine kavuşturacağız."

"MODERN BİR KAPLICA OLACAK"

Uşak’ın Kayağıl Termal Tesisleri’ni 2013 yılı başında kullandırmaya başlayacaklarını bildiren Başkan Erdoğan, kente 10 kilometre uzaklıkta olan Kayağıl bölgesinde tesislerin ve 60 apart evin yapımına başlanacağını söyledi. Uşak belediye Başkanı Ali Erdoğan, şöyle konuştu:

"Kayağıl Termal Tesisleri faaliyete geçtiğinde daha önce Gediz ve Simav termallerine giden vatandaşlarımız bundan sonra sadece gezme amacıyla gidecek. Çünkü bizim suyumuz sağlık açısından müşteri çekebilecek kalitede. 6 milyon liraya mal olacak Kayağıl Termal Tesisleri iki bölüm halinde yapılacak. İlk etapta bay ve bayan hamamları, kapalı ve açık yüzme havuzları, sauna, spor salonları, kafeterya kısımları, ikinci etapta da apartlar ve konaklama alanları yapılacak. Kayağıl modern bir kaplıca merkezi haline gelecek."

(DHA - Yavuz KUŞDEMİR)

Haberin Alındığı Kaynak» Doğan Haber Ajansı
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında DHA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.