Turgut Aslan'ı infaz için böyle götürdüler

Turgut Aslan'ı infaz için böyle götürdüler 1.resim

15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ hainleri TEM Daire Başkanı Turgut Aslan ile korumasını şehit etmişlerdi. Turgut Aslan'ın öldürülmeye götürüldüğü anın görüntüleri ilk kez ortaya çıktı. Kamera kayıtlarında Turgut Aslan'ın içerdeki odalara sorguya götürülme kareleri de bulunuyor. Görüntülerde Turgut Aslan gözleri ve elleri bağlı olarak binadan çıkarken de kameraya yansıyor.

1 16
Turgut Aslan'ı infaz için böyle götürdüler 2.resim

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 244 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Karargahın o geceye ait güvenlik kamerasında alınan fotoğrafların yer aldığı bilirkişi raporunda, darbeciler tarafından başından vurulan TEM Daire Başkanı Turgut Aslan ile korumasının alıkonulma fotoğrafları da yer aldı.

2 16
Turgut Aslan'ı infaz için böyle götürdüler 3.resim

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen dava kapsamında, olay gününe ait görüntülerden elde edilen fotoğraflara ilişkin hazırlanan bilirkişi raporu tamamlandı. 15-16 Temmuz arasındaki yaklaşık 48 saatlik görüntüler uzmanlarca incelendi.

3 16
Turgut Aslan'ı infaz için böyle götürdüler 4.resim

Bilirkişi Raporuna göre Turgut Aslan, 15 Temmuz gecesi F-16'ların alçaktan uçmasıyla TSK içinde bir hareketlilik olup olmadığını öğrenmek için Beştepe'deki Jandarma Genel Komutanlığına korumasıyla geliyor.

4 16