» » TOPLUMSAL HAFIZA »

Kurbanlıklar ne kadar?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kaldı. Kurban pazarlarında da hareketli günler yaşanıyor. Peki kurbanlık fiyatları ne kadar?..

Kurbanlıklar ne kadar?

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kurbanlık hayvanlar da pazarlarda yerini aldı. Fiyatların geçen yıl ile aynı seviyede olduğu pazar yerlerinde satışlar da şimdiden başladı. Pazarda küçükbaş hayvanlar 500 TL ile 1.000 TL arasında alıcı bulurken, büyükbaş hayvanların fiyatı 5 bin TL ile 12 bin TL arasında değişiyor. Anadolu'dan getirdiği hayvanını elinden çıkarmak için uğraşan üretici ise erken başlayan ticaretten memnun.

İstanbul'un en işlek pazarlarından biri olan Bakırköy'de Tokat'tan getirdiği hayvanlarını satışa çıkaran üretici Serhat Eker, bu yıl askıya alınan hayvan ithalatı ile üreticinin para kazanabilir duruma geldiğini söyledi. Fiyatların geçen yıl ile aynı seviyede olduğunu belirten Eker “Şayet ithalat yapılsaydı, piyasadan yerli üretici silinirdi. Yurt dışından uygun fiyatla getirilen angus ve limuzinler ile yerli üreticinin rekabet etmesi pek mümkün değil” dedi. Pazarda talebin geçen yıllara göre biraz daha yükseldiğini ifade eden Eker “Alıcı hayvan alımını son güne bırakmasın. Fiyatların düşeceği beklentisi ile son güne kalınırsa, alacak hayvanda bulamayabilir. Ayrıca en güzel ve besili hayvanlar kurban öncesi satılır” diye konuştu.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.toplumsalhafiza.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında TOPLUMSAL HAFIZA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.