» » TÜRKİYE HABER MERKEZİ »

Darbeci albay teröristbaşı Feto'yu savundu

Darbeci eski albay Fahri Akbal, "Fetullah Gülen'den bir şikayetim yoktur, olmasını gerektirecek bir değerlendirme yapamıyorum şu an. Bu konu beni aşar" dedi.

Darbeci albay teröristbaşı Feto'yu savundu

FETÖ'cü darbe girişimi sırasında 4. Kolordu ve 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 216'sı tutuklu, 268 kişinin yargılandığı davada sanık eski albay Fahri Akbal skandal bir savunma yaptı. Komutanlarının darbeyi önlemek için gerekli tedbiri almadığını belirten Akbay, "Fetullah Gülen'den bir şikayetim yoktur, olmasını gerektirecek bir değerlendirme yapamıyorum şu an. Bu konu beni aşar" dedi.

Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları katıldı.

Akbal darbe girişiminden dolayı Genelkurmay Başkanı ve bazı üst rütbeli komutanlardan şikayetçi olduğunu beyan etmesi üzerine, müşteki avukatları Akbal'a FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'den şikayetçi olup olmadığını sordu.

"Gülen'den bir şikayetim yok"

Sanık Akbal, "Benim şikayetçi olduğum husus, askeri personel olarak verilen emirleri yerine getirmemden dolayıdır. Komutanlarımız darbeyi önlemek için gerekli tedbiri almamıştır. Fetullah Gülen'den bir şikayetim yoktur, olmasını gerektirecek bir değerlendirme yapamıyorum şu an. Bu konu beni aşar" diyerek pişkin bir savunma yaptı.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.turkiyehabermerkezi.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında TÜRKİYE HABER MERKEZİ internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.