Renault, elektrikli model satışında kendi rekorunu kırdı!

Renault, 2019 yılında 62.447 adet elektrikli model satarak, bu anlamda kendi rekorunu kırmış oldu!

TEKNOLOJİOKU TEKNOLOJİOKU
Takip et
Takip et

Tahmin edersiniz ki elektrikli otomobiller hayatımızın ayrılmaz birer parçası olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. Öyle ki; ilk olacak olan yerli otomobilimiz dahi EV model olma özelliği taşıyor. Bu devrimden faydalanan markalardan biri de Fransız otomotiv devi Renault. Şirket geçtiğimiz yıl, bu anlamda kendi rekorunu kırmayı başardı.

Renault, elektrikli model satışında kendi rekorunu kırdı!

Geleceği erken zamanda öngörerek, elektrikli araçların üretimi konusunda önceden yatırım yapan pek çok firmanın, EV modellerine olan taleplerinde ciddi anlamda artışlar yaşanıyor. Bu firmalardan biri de  Fransız otomotiv devi Renault. Şirket geçtiğimiz 2019 yılında  62.447 adet elektrikli model satarak, bu anlamda kendi rekorunu kırmayı başardı.

Renault'un 2017 yılında ise bu satış rakamının 36.300 adet olduğu, 2018 yılında bu rekorunu kırarak 49.300 adet EV model araç satışı yaptığı belirtildi. Ayrıca Fransız üreticinin en çok satan modelinin 48.269 adet ile Renault Zoe olduğu açıklandı.

Geçtiğimiz Aralık ayı boyunca 4853 adet satılan Zoe, yeni nesil modeline geçtiğimiz Ekim ayında kavuşmuştu. Dilerseniz yeni modelin tasarımını aşağıdaki haberimizden inceleyebilirsiniz.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında TEKNOLOJİOKU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER