İngiliz futbol kulübü, metaverse ve NFT için ticari marka başvurusunda bulundu.

Crystal Palace Futbol Kulübü, ticari marka başvurusu ile metaverse ve NFT alanına katılıyor.

TEKNOLOJİOKU TEKNOLOJİOKU
İngiliz futbol kulübü, metaverse ve NFT için ticari marka başvurusunda bulundu.

Dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar, markalar ve ünlüler, hayranlarla bağlantı kurmanın yeni yolları olarak takas edilemez tokenlere ( NFT'ler ) ve metaverse'e artan ilgi gösterdiğinden, İngiliz futbol kulübü Crystal Palace da çoğunluğa katılmaya karar verdi.

İngiliz futbol kulübü, metaverse ve NFT için ticari marka başvurusunda bulundu.

Crystal Palace FC, haberi geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden takipçileriyle paylaşan lisanslı metaverse ticari marka avukatı Michael Kondoudis verdi. Kondoudis'in bildirdiğine göre 27 Haziran'da Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) arması için ticari marka başvurusunda bulundu.

Futbol kulübü, ticari marka başvurusunun bir parçası olarak NFT'leri, kripto para birimlerini, dijital koleksiyonları, sanal ayakkabıları, kıyafetleri ve spor malzemelerini, çevrimiçi NFT ve kripto pazarlarını ve borsalarını, NFT onaylı medyayı ve daha fazlasını kapsıyor.

Metaverse ve NFT'ler futbol alanında tutuluyor

Bu dosyalama ile Crystal Palace, Mart ortasında NFT ile ilgili ticari marka başvurusunda bulunan Fransız futbol kulübü Paris Saint-Germain de dahil olmak üzere diğer yüksek profilli futbol katılımcılarının izinden gitti.

Haziran ayının başlarında, Crystal Palace FC'nin yarıştığı, dünya çapında en çok izlenen spor liglerinden biri olan İngiltere Premier Ligi, USPTO'dan önce adı ve "aslan başı" logosu için "sevgi dolu" ifadesinin yanı sıra iki dosyalama ile metaverse'e girdi. Bunlardan biri de ''kupa” logosu.

Bunun da ötesinde, Haziran ayı sonlarında futbol yıldızı ve Manchester United oyuncusu Cristiano Ronaldo, platformda birkaç NFT ürünü oluşturmak amacıyla ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile çok yıllı özel bir NFT ortaklığına girdiğini hatırlatalım.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında TEKNOLOJİOKU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER