Huawei EMUI 10 güncelleme takvimini açıkladı

Huawei yaptığı bir açıklama ile EMUI 10 güncellemesinin takvimini duyurdu. İşte EMUI 10 güncelleme takvimi.

TEKNOLOJİOKU TEKNOLOJİOKU
Takip et
Takip et

Geçtiğimiz aylarda Google ile sorun yaşayan Huawei bir yandan kendi mobil işletim sistemi HarmonyOS'i geliştirirken bir yandan da mevcut telefonlarına güncelleme vermeye devam ediyor. Daha önce hangi modellere EMUI 10 geleceği bilgisini açıklayan marka şimdi de bu güncellemelerin tarihini duyurdu. 

İşte EMUI 10 güncellemesi alacak Huawei modelleri

Firma yaptığı bir açıklama ile Android 10 Q ile birlikte kullanılacak arayüzü EMUI 10 alacak telefonları duyurdu. Elbette bu liste ilk etapta alacak telefonları kapsıyor. İlerleyen dönemde destekleyen diğer modellerin de açıklanmasını bekliyoruz.

Huawei tarafından açıklanan listeye göre EMUI 10 arayüzünün ilk beta güncellemesi P30 ailesine gelecek. Yapılan açıklamaya göre Huawei P30 ailesi EMUI 10 güncellemesini 8 Eylül'den itibaren alacak. Bu modellerin ardından Mate 20 ailesine bu güncelleme gelecek. Huawei Mate 20 ailesi (Mate 20x Mate 20 Pro, Mate 20X ve Mate 20 RS Porsche Design) EMUI 10 güncellemesini ise Eylül ayının sonlarına doğru alacak.

EMUI 10 güncellemesi sadece Huawei değil aynı zamanda alt markası Honor modellerine de gelecek. Honor 20, Honor 20 Pro, Honor V20 ve Honor Magic 2 ise yine Eylül ayının sonlarına doğru EMUI 10 güncellemesine ve doğal olarak Android 10 Q işletim sistemine kavuşacak.

Elbette ilk etapta gelecek olan güncellemelerin Beta olacağını ve kararlı çalışmayabileceğini, ek olarak Türkiye'deki cihazlarda tam anlamıyla kullanılamayabileceğini belirtelim.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında TEKNOLOJİOKU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER