Türkiye'deki teknoloji marketlerinden koronavirüs kararı

Türkiye'de koronavirüs salgını ile birlikte her geçen gün yeni tedbirler alınmaya devam ediyor. Türkiye'deki teknoloji marketleri de virüs salgını ile beraber tedbirlerini aldı ve mağazalarını kapatmaya başladı. Teknosa, MediaMarkt ve Vatan Bilgisayar mağazalarını kapatma kararı aldı.

Takip et

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yaşanan koronavirüs endişesiyle birlikte teknoloji mağazalar birbiri ardına kapanmaya başladı. 

MediaMarkt üyelerine gönderdiği mesajda 22 Mart 2020 Pazar gecesinden itibaren mağazalarını geçici olarak kapatacağını duyurdu. Benzer bir açıklama Vatan Bilgisayar'dan da geldi. 

Vatan Bilgisayar'dan Teknolojioku haber merkezine gönderilen açıklamada aşağıda ifadelere yer verildi:

Müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığını düşünen Vatan Bilgisayar 22 Mart 2020 Pazar gecesinden itibaren mağazalarındaki faaliyetlerini geçici bir süre durdurma kararı aldı.

Vatan Bilgisayar, Türkiye’de etkili olan Covid-19 (Koronavirüs) salgınında vaka sayısının artması sonucu bir önlem kararı aldı. Müşterilerinin ve çalışanlarının sağlığını en büyük önceliği olarak gören Vatan Bilgisayar, salgın sebebiyle 22 Mart 2020 Pazar gecesinden itibaren tüm mağazalarının faaliyetlerini geçici bir süre için durdurma kararı aldı.

Bu süreçte Türkiye’nin teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak için www.vatanbilgisayar.com adresindeki online mağazanın hizmete devam edeceği belirtildi.

TEKNOSA DA MAĞAZALARINI GEÇİCİ KAPATTI

Öte yandan Teknosa da yaptığı açıklama ile mağazalarını geçici olarak kapatacağını duyurdu. 

Üç teknoloji market zinciri faaliyetlerine bir süreliğine online satış kanallarından devam edecek.
SONRAKİ HABER