» » DHA »

Ayağına Paslı Çivi Batan Genç 4 Gün Tetenoz Aşısı İçin Bekledi

Ayağına Paslı Çivi Batan Genç 4 Gün Tetenoz Aşısı İçin Bekledi

TEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde bir arkadaşının evinde çıkan yangını söndürürken ayağına paslı çivi batan 17 yaşındaki Nihat Güneş’in, tetanoz aşısı için hastanede 4 gün bekletildiğini öne süren annesi, sorumlular hakkında işlem yapması için başhekime başvuruda bulundu.

Çorlu’ya bağlı Vakıflar Köyü’nde lise öğrencisi Nihat Güneş’in bir arkadaşının evinde yangın çıktı. Söndürme çalışmalarına katılmak için eve giden Nihat'ın sağ ayağına paslı bir çivi battı. Annesi Şehri Güneş ile Çorlu Devlet Hastanesi’ne giden Nihat Güneş, tetanoz aşısı olmak istedi. İddiaya göre hastanenin acil servisinde bulunan doktorlar, aşının sınırlı sayıda olduğunu belirterek acil durumlarda kullandıklarını, aşının eczaneden temin edilmesi gerektiğini söyledi.

AŞI, 4 GÜN SONRA YAPILDI

Bölgedeki eczanelerde tetanoz aşısı arayan anne bulamayınca hastaneye gitti. Doktorlara durumu anlattı ancak bir faydası olmadı. Şehri Güneş, dördüncü gün oğlunun ayağının şişmeye başlaması üzerine tekrar hastaneye gitti. Gencin ayağındaki şişliği gören doktorlar, aşıyı yaptı. Nihat Güneş'in ayağındaki şişliğin aşının yapılmasının ardından inmeye başladığı bildirildi.

"TETANOZ AŞISI SATIŞIMIZ YOK"

Aşının sınırlı sayıda olduğu için gelen hastaları geri çevirmek zorunda kaldıklarını söyleyen Tekirdağ Eczacılar Odası Çorlu Bölge Temsilcisi Özlem Ertunç, “Uzun zamandır maalesef tetanoz aşısı satışımız yok. Bakanlık uygulaması böyle olduğu için biz satmıyoruz. Hastane acil servislerinde sınırlı sayıda bulunuyor. Onlar da acil müdahalelerde kullanılıyor. Biz satmak istiyoruz ama depolarda yok. Sanıyorum ithal edilmiyor artık. Gelen hastaya yok diyoruz” diye konuştu.

MY(LK/AK) (FOTOĞRAFLI)


(DHA - Mehmet YİRUN)

Haberin Alındığı Kaynak» Doğan Haber Ajansı
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında DHA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
Reklamı Kapat