Stefan Kuntz'dan ayrılık kararı sonrası ilk açıklama

Stefan Kuntz, A Milli Takım'daki görevinden ayrılmasıyla ilgili, "En büyük hayallerimden biri, Almanya'da ev sahibi olduğum Avrupa Futbol Şampiyonası'na Türk Milli Takımı'yla katılmaktı. Ne yazık ki artık gerçekleşmemiş bir hayal olarak kaldı." dedi.

Stefan Kuntz'dan ayrılık kararı sonrası ilk açıklama - Sayfa 1

A Milli Takım'daki görevinden dün ayrılan Stefan Kuntz, ayrılık kararı sonrası ilk kez açıklamalarda bulundu.

Stefan Kuntz'dan ayrılık kararı sonrası ilk açıklama - Sayfa 2

Kuntz kişisel web sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, "Şu anda D Grubu'nda lider Hırvatistan'la beraber 10 puanla ikinci sıradayız ve bu nedenle Almanya'daki 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılma şansımız yüksek. Teknik ekibimle birlikte çıktığım 20 karşılaşmada 12 kez kazandık, 3 beraberlik elde ettik ve 5 maç kaybettik." dedi.

Stefan Kuntz'dan ayrılık kararı sonrası ilk açıklama - Sayfa 3

A Milli Takım'da birlikte çalıştığı isimlere teşekkür eden Kuntz, "İki yıl boyunca çalıştığım tüm oyuncularıma, teknik ekibime ve Türk taraftarlara teşekkür ediyorum. Türk Milli Takımı'na ve özellikle Türk halkına Almanya'da yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Stefan Kuntz'dan ayrılık kararı sonrası ilk açıklama - Sayfa 4

"Salih Özcan ve Ferdi Kadıoğlu'nu milli takıma kazandırdığımız için çok mutluyum" diyen Kuntz, "Hedeflerimden biri genç futbolcuları keşfetmek ve desteklemekti." dedi.