» » STAR »

Hezarfen'den Solo Türk ve Türk Yıldızları geçti

İstanbul Hezarfen Havaalanı'nda Hava Harp Okulu'nun bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Geleceğin Uçak Tasarımı Yarışması'nda Solo Türk ve Türk Yıldızları yaptığı akrobasi uçuşlarıyla izleyenleri büyüledi.

Hezarfen'den Solo Türk ve Türk Yıldızları geçti

Sabahın erken saatlerinden itibaren İstanbulluların doldurmaya başladığı Hezarfen Havaalanı, ziyaretçilerine unutulmaz bir gün yaşattı.

Solo Türk pilotu Yüzbaşı Yalın Ahbab'ın Hezarfen semalarına gelmesiyle başlayan nefes kesen gösteri alkışlar arasında inanılmaz bir şölene döndü.

Pilot Yüzbaşı Ahbab'ın uçuş anında kokpitten yaptığı konuşmayla selamladığı binlerce izleyici, bu selama alkışlarla cevap verdi.

Solo Türk'ün ardından gökyüzüne 6 uçakla zıpkın gibi giren Türk Yıldızları binlerce izleyiciyi büyüledi.

Türk Yıldızları'nın gösteri sonunda tim lideri Binbaşı Evren Ayna'nın kokpitten yaptığı "Anneler Günü'nde tüm annelerimize armağanımızdır" anonsuyla gökyüzüne çizdikleri kalp dakikalarca alkışlandı.

Sıra özel gösterilere geldiğinde ise Pilot Murat Öztürk Pitts ES-2B tipi TC-AYT kuyruk tescilli uçağıyla izleyenlere tam bir görsel şov yaşattı.

Nostalji uçuşunda ise dünyada az sayıda bulunan 1942 model Boeing Sterman'ın sahibi Muzaffer Öztürk ise büyük beğeni topldı.

Haberin Alındığı Kaynak URL»haber.stargazete.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında STAR internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.