» » STAR »

Bolt'a saldıran adam suçlu bulundu

Akıl sağlığı yerinde olmayan ve Usain Bolt'a, 2012 Londra Olimpiyatları 100 metre yarışı öncesinde şişe fırlatan Britanyalı suçlu bulundu. Mahkeme, sanığı kamu düzenini bozmaktan suçlu buldu.

Bolt'a saldıran adam suçlu bulundu

Sanığın Avukatı mahkemede yaptığı açıklamada müvekkilinin bipolar bozukluğa sahip olduğunu ve olayın gerçekleştiği sırada kendinde olmadığını, olayın sonuçlarını düşünemediğini söyledi. Bu savunmaya rağmen yargıçlar farklı yönde karar verdiler.

Kamera kayıtlarına göre sporcuların yarışa başlamaya hazırlandığı esnada, kendisine kimsenin bakmadığından emin olan 34 yaşındaki Ashley Gill-Web, yarış pistine bira şişesi attı. Gill-Web şişeyi atarken "Usain, kaybetmeni istiyorum" diye bağırdı. Bolt ise biranın piste düşmesini ve bağırmaları duymadı. Bolt söz konusu yarışmada 100 metreyi 9.53 ile koşarak birinci gelmişti. Jamaikalı sporcu Londra olimpiyatlarında 3 madalya kazanmıştı.

Rusya'nın Sesi

Haberin Alındığı Kaynak URL»haber.stargazete.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında STAR internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.