» » STAR »

AK Parti İstanbul mitingi 2014

Milyonlarca insanın katılım göstereceği AK Parti İstanbul mitingi için heyecan artmaya başladı bile.. AK Parti İstanbul mitingi nerede yapılacak ve AK Parti İstanbul mitingi saat kaçta işte AK Parti İstanbul mitingi 2014 hakkında son dakika gelişmeleri.

AK Parti İstanbul mitingi 2014

Günlerdir merak ile beklenen AK Parti İstanbul mitinginin başlamasına artık sayılı saatlerde kaldı ve İstanbul'da milyonlarca vatandaş yollara koyuldu bu dev mitinge katılmak için.

Bugüne kadar mitinglerini Zeytinburnu'daki Kazlıçeşme Meydanı'nda gerçekleştiren AK Parti, yarın yapacağı "Yeniden Milli İrade Mitingi" başlıklı İstanbul mitingi için denize dolgu yapılarak inşa edilen Yenikapı Meydanı'nı seçti. AK Parti'nin İstanbul Mitingi ile Yenikapı'da da ilk kez miting yapılmış olacak.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, mitingin yapılacağı Yenikapı Meydanı'nda incelemelerde bulundu, hazırlıkların son durumu hakkında bilgi aldı.

Babuşcu, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, alanda hummalı bir çalışma yapıldığını ve hazırlıkların büyük bölümünün tamamlandığını söyledi.

"Yeniden Milli İrade Mitingi"nin saat 15.00'te başlayacağını belirten Babuşcu, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını yapması için 100 metrelik bir platform hazırlandığını aktardı.

Babuşcu, mitinge katılanların ihtiyaçlarını gidermesi ve sağlık problemi olması halinde müdahale edilebilmesi için alanın etrafına onlarca çadırın kurulduğunu belirtti.

Alanın tamamında güvenlik açısından hazırlıklar, süslemeler de yapıldığını anlatan Babuşcu, "Bu meydan İstanbul'a yeni kazandırıldı. Bunun daha büyüğü Maltepe'de yapılıyor. Henüz açılışı yapılmadı. Buranın da açılışı yapılmadı. Meydanın açılışı mitingle yapılmış olacak. Ayrıca buradaki ilk miting olacak. Tarihi bir gün yaşanacak. 1 milyondan fazla kişinin buraya gelmesini bekliyoruz. Bu anı bir daha yaşama şansı yok. Bu açıdan tarihi bir fotoğrafa tanıklık edeceğiz" diye konuştu.

MİTİNGDE "MİLLİ İRADE" VURGUSU YAPILACAK

"Milli irade" vurgusunun yapıldığı bir seçim dönemi yaşandığını aktaran Babuşcu, şunları kaydetti:

"Yeniden milli irade vurgusu yapacağımız bir miting olacak. Bu seçim, kurtuluş mücadelesi dediğimiz bir seçim. Sayın Başbakanımız buradan, hem AK Parti karşıtlığında cephe oluşturanlara bir şeyler söyleyecektir hem de Türkiye'nin son dönemde güçlenen dünyadaki konumu anlamında, Balkanlar, Afrika, Orta Doğu ve Türki Cumhuriyetlere mesajlar verecektir. Çünkü bu mitingden onların da mazlum milletlerin de beklentisi var. Bu yönüyle de önemli bir miting. Yarın, yeni Yenikapı, yeni Türkiye ve yeni meydandan bir miting olacak. Her şeyiyle yeni bir miting olacak. İstanbulluların, sayın Başbakanımıza oluşturulan şer cephesine karşı bir kez daha, 'Hayır. Biz Başbakanımızın arkasındayız' haykırışını çok daha net bir şekilde ortaya koyacağı bir miting olacaktır."

GÜVENLİK VE ULAŞIM TEDBİRLERİ

Babuşcu, olağanüstü şartların yaşandığı bir seçim dönemi yaşandığını ifade ederek, şu bilgileri verdi:

"Güvenlik tedbirleri de bu koşullara göre olmalıdır. Emniyet çok olağanüstü koşulları dikkate alarak bir çalışma yapıyor. Ayrıca, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı olarak da alacağımız güvenlik tedbirlerimiz var. Yani şimdiye kadar yaptığımız mitingler içinde en güvenli miting olacak. Ulaşımla ilgili olarak da bütün ulaşım akslarında, bütün ulaşım imkanlarını seferber ettik. Mesela İDO iskelesi hemen burada. Oradan insanlar gelebilecek. Marmaray'ı, metroyu, metrobüsü, otobüsleri de kullanacağız. Yani insanlar her türlü ulaşım imkanını kullanarak bu alana gelebilecekler. Araçların park alanları da belirlendi. Otobüs şoförleri araçlarını nereye park edeceklerini biliyorlar. Yani ulaşımla ilgili de bütün tedbirler alındı."

"SINAV SAATİ SEÇİM ÇALIŞMASI YOK"

Yarın YGS'nin yapılacağını anımsatan Babuşcu, "Miting saatini belirlerken sınav saatini dikkate aldık. Saha mitingi anonsunu yapan, şarkılarımızı çalan onlarca anons aracımız var. Bunlar yarın sınav boyunca ses çıkarmayacak. Ne bir ses ne de bir müzik parçası çalacak. Öğrencilerimizin dikkatini dağıtmamak için çok dikkatli olacağız" ifadelerini kullandı.

YENİKAPI MEYDANI'NDAKİ İLK MİTİNG

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, kente büyük bir meydan kazandırmak için "Yenikapı Meydan Düzenlemesi" çalışması kapsamında deniz doldurularak yapılan yaklaşık 1 milyon kişi kapasiteli alan, ilk defa yarın yapılacak AK Parti mitingine ev sahipliği yapacak.

Yenikapı Meydanı'nda miting için yoğun çalışma devam ediyor. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan'ın konuşmasını yapması için yerden yaklaşık 5 metre yükseklikte, iki tarafında, AK Parti'nin sembolü ampulün bulunduğu ve üzerinde "AK belediyeler mutlu insanlar" yazan dev pankartın ve dev ekranın bulunduğu bir platform oluşturuldu.

Alanın değişik yerlerine, Mustafa Kemal Atatürk, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 39 ilçe belediye başkan adayının posterleri asıldı.

Ayrıca, alana gelen yollar ve alan AK Parti flamalarıyla donatıldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu'nun bizzat yönettiği çalışmalarda dev alana büyük bir platform kuruluyor. Meydanın girişinde 50 X-Ray cihazı yerleştirildi. Katılımcıların rahat etmesi için özel tuvaletlerden, sağlık çadırlarına, gelen ilçelerin nasıl giriş yapacağı ve nerede duracağına kadar her türlü detay planlandı ve ilçelere gönderildi.

Polis ve parti teşkilatı 1 milyonu aşkın insanın katılacağı varsayımıyla güvenlik tedbirlerini aldı. Babuşçu, 23 Mart Pazar Günü Yenikapı'da Türkiye'nin tarihi bir fotoğrafa tanıklık edeceğini belirterek, "Bu fotoğraf tarihi bir fotoğraftır ve belki tekrarı da mümkün olmayacak. Onun için yarın burada bulunan insanlar ‘evet ben de oradaydım' diyeceği bir fotoğraf karesi olacak. O anlamda burada bulunmayı hem Türk demokrasisi açısından hem de milli irade açısından hem de bu tarihi ambiyansta bulunma açısından bir onur vesilesi olarak görüyorum" dedi.

HER YOL YENİKAPI'YA

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden bugün miting için şu bilgilere yer verdi: "30 Mart 2014 Yerel Seçimlerine yaklaşırken, İstanbul bir kez daha AK Parti'nin büyük buluşmasına sahne olacak. Yeniden Milli İrade Mitingi, 23 Mart 2014 Pazar günü saat 15.00'de Yenikapı Meydanı'nda gerçekleştirilecek. AK Parti İlçe başkanlıklarının belirlediği noktalardan miting alanına otobüslerle ulaşım sağlanacaktır Miting sonunda aynı noktalardan ilçelere dönüş sağlanacaktır. Ayrıca miting alanına aşağıdaki alternatif yollardan da ulaşım sağlanacaktır."

Haberin Alındığı Kaynak URL»haber.stargazete.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında STAR internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.