Vedat Muriç İtalya'ya gidiyor: Fenerbahçe ne kadar kazanacak?

Fenerbahçe'den ayrılan golcü oyuncu Vedat Muriqi, çarşamba günü Lazio ile sözleşme imzalamak için Roma'ya gidecek. Transferin tüm detayları belli oldu.

Takip et

Fenerbahçe’de sergilediği performansla kısa sürede Avrupa devlerini peşine takan Vedat Muriç’in, İtalya devi Lazio’ya transferi tamamlandı.

Kosovalı futbolcu çarşamba günü İtalya'ya gidecek. Vedat Muriqi sağlık kontrolünden geçtikten sonra Lazio ile sözleşme imzalayacak. Fenerbahçe bu transferden bonuslarla birlikte 20 milyon 350 bin Euro kazanacak.

20 milyon 350 bin euro ödenecek
Bonservis bedeli için 17,5 milyon euro+ bonuslar şeklinde, toplamda 20 milyon 350 bin euro ödenecek. Yapılan anlaşmanın bonuslarında ise, Lazio’nun 5 yıl içerisinde Şampiyonlar Ligi’ne katılması halinde 1 milyon euro, grup aşamasına kalması halinde 1 milyon euro ücret yer alıyor.

Fenerbahçe yüzde 5 pay alacak
Sarı lacivertliler, Muriç’in bir sonraki satışından elde edilecek gelirden yüzde 5 pay alacak. Öte yandan Vedat Muriqi’nin Avrupa’da bir kulübe transferi halinde yetiştirme bedeli olarak ödenmesi gereken 850 bin euro tutarındaki ücreti de Lazio karşılayacak.

Çaykur Rizespor'a yüzde 15 pay
Geçen sezon başında Çaykur Rizespor’dan 3,5 milyon euro bonservisle transfer edilen Muriqi için, Karadeniz ekibi de bonservis gelirinden yüzde 15 pay alacak. Bu tutar ise Fenerbahçe tarafından ödenecek.

Çarşamba günü İtalya'da
Uzun süredir transferin sonuçlanmasını bekleyen Muriqi’nin Çarşamba günü İtalya’ya giderek sağlık kontrolünden geçmesi ve resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.

SONRAKİ HABER