İşte Galatasaray'ın Mert Hakan Yandaş'a ödeyeceği imza parası!

Fenerbahçe'nin, Yiğido'nun yıldızına yaptığı teklif ortalığı karıştırdı. Mert Hakan, 31 Haziran'a kadar Galatasaray'a söz verdiğini hatırlatırken imza parasının ödenmemesi halinde "Görüşürüz" mesajını yolladı. Sarı-kırmızılı takım, ön protokol imzaladığı Sivaslı Mert Hakan Yandaş'a haziran sonuna kadar 4 milyon TL ödemek zorunda.

Takip et

Son dönemde Emre Akbaba ve Vedat Muriqi için kapışan ezeli rakipler Galatasaray ve Fenerbahçe şimdi de Mert Hakan Yandaş transferinde karşı karşıya geldi. Emre Akbaba transferi ile ilk raundu kazanan Aslan olurken Vedat Muriqi'i alarak Kanarya dengeyi sağladı. Sabah'ın haberine göre; Galatasaray-Mert Hakan-Fenerbahçe üçgeninde perde arkasında yaşanan 3. raund!

1- Sivasspor'da 10 gol-4 asistle müthiş bir sezon geçiren Mert Hakan Yandaş, kulübü ile sözleşmesini uzatmadı ve elini çabuk tutan Galatasaray, 25 yaşındaki 8 numara ile prensipte anlaşmaya vardı.

2- Taraflar arasında ön protokol imzalandığı öğrenilirken, sarı-kırmızılı kulüp bonservis vermeyeceği Mert Hakan'a haziran ayı içerisinde 4 milyon TL imza parası ödemek zorunda.

3- Galatasaray'la yıllık 1 milyon 250 bin Euro karşılığında el sıkışan Mert Hakan Yandaş, imza parası ödenmediği takdirde anlaşmayı tek taraflı bozma hakkına sahip.

1.6 MİLYON EURO

25 yaşındaki oyuncunun Transfermarkt'a göre 1 milyon 600 bin Euro piyasa değeri bulunuyor.

SONRAKİ HABER