Galatasaray'ın gözü Kouyate'de

Fatih Terim’in raporu doğrultusunda ön libero hattını yeni bir isimle güçlendirmek için yoğun çalışma içerisinde bulunan sarı-kırmızılılar, son olarak gözünü İngiltere’ye dikti. Terim'in uzun süredir listesinde olan Kouyate ile ilk pazarlıklar başladı. Daha önceki yıllarda 3.5 milyon Euro garanti ücret talep eden yıldız oyuncunun pandemi şartları sebebiyle yeni dönem için 2 milyon Euro istediği kaydedildi.

F5HABER F5HABER

Aslan, Cheikhou Kouyate'ye hiç olmadığı kadar yakın... Teknik direktör Fatih Terim'in uzun süredir transfer listesinde yer alan ancak bir türlü Sarı-Kırmızılı formayı giyemeyen Senegalli futbolcu için çalışmalar hızlandı. Crystal Palace ile yapılan görüşmeler tam gaz devam ederken, 31 yaşındaki futbolcuyla da ilk pazarlıklar başladı.

Albayrak görüşüyor

Daha önceki yıllarda senelik ücreti yaklaşık 3.5 milyon Euro'yu bulan yıldız ön liberonun, yeni dönemde Aslan'dan 2 milyon Euro istediği kaydedildi. Pandemi şartları ve oyuncunun yaşının ilerlemesinin bu durumda etkili olduğu öğrenilirken, Abdurrahim Albayrak önderliğinde görüşmeler sürüyor.

'Şartlar zorlansın'

Hem ön liberoda hem de stoperde görev yapabilmesi nedeniyle Terim, Kouyate'yi adeta joker olarak görüyor. İhtiyaç olan bölgede kullanabilecek olması nedeniyle tecrübeli çalıştırıcı, başarılı futbolcunun transferinde mali şartların zorlanmasını da istiyor.

SONRAKİ HABER