» » F5HABER »

Lescott'ta geri sayım

Beşiktaş'ın listesinde ilk sıralarda yer alan Manchester Cityli oyuncu için çalışmalar başladı. Siyah-beyazlılar sezon sonu sözleşmesi bitecek yıldızı devre arası renklerine katmak istiyor.

Lescott'ta geri sayım

Beşiktaş Yönetimi'nin uzun süredir çok gizli bir şekilde yürüttüğü transfer çalışmalarında adı ön plana çıkan Joleon Lescott için siyah - beyazlı yönetim ilk ciddi adımlarını atmaya başladı.

Skorer'den Serdar Sarıdağ'ın haberine göre; İngiliz futbolcuyla yapılan görüşmelerden mutlu ayrılan yöneticiler, Lescott'un kulübü Manchester City ile bonservis konusunda pazarlıklara start verdi. Lescott'un sezon sonunda serbest kalacak olması nedeniyle devre arasında bonservis bedeli ödemeden bu oyuncuyu kadrosuna katmayı planlayan Beşiktaş Yönetimi, bu sorunu da Lescott aracılığıyla çözmeye çalışacak. İngiliz oyuncuya 2 milyon euro garanti para verecek olan siyah - beyazlı kulüp, bu oyuncuya bonservisiyle birlikte gelmesi halinde daha fazla para ödemeyi teklif etti.

İngiltere çıkarması

Teknik Direktör Slaven Bilic'in de onay verdiği Manchester Cityli oyuncuyu sezon sonuna bırakmadan bir an önce transfer etmek isteyen Beşiktaş Yönetimi, önümüzdeki günlerde İngiltere'ye giderek bu işi çözmek istiyor. Dentinho'nun devre arasında takımdan ayrılacak olması nedeniyle yabancı kontenjanında yer sıkıntısı yaşamayacak olan siyah-beyazlılar, bu transfer için artık geri sayıma geçti.

Stoper listesinde en başta yer alan Lescott'u transferin ilk haftasında kadrosuna katmayı planlayan Beşiktaş Yönetimi, bu bölge dışında bir sağ bek ve Fernandes ile Almeida'nın durumuna göre bir orta saha ile santrfor almak için de kolları sıvadı.

Kaynak: Skorer