Ocaktan'dan Özel'e: Maksadımı aştım özür dilerim

AK Parti'nin Yüksek Seçim Kurulu'ndaki temsilcisi Recep Özel hakkında "halis muhlis FETÖ'cü" diyen Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan bu ifadenin "maksadını aştığını" belirterek "Evet Recep Özel, Fetullah’ı ziyarete gitmiştir, ancak benim “FETÖ’cü” ifadesini kullanmam doğru olmamıştır, bundan dolayı özür beyan ediyor, helallik diliyorum." dedi.

Takip et

Özel, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'na destek açıklayan sanatçılarla ilgili bir tweet atarak, "Sanatınız da adamlığınız da yalan! Seçim yenilemeye verilen tepki adeta 'emir komuta zinciri' gibi! Partiler kapatıldı sustular, kıyafetinden dolayı işten atılanlara sustular, PKK öldürürken sustular! Şimdi Ekrem için sıraya girdiler! Adaletinizin terazisini sileyim paslanmasın!" ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medyada da çokça tarşılan bu sözler için Ocaktan 13 Mayıs tarihinde bir yazı kaleme almış " Düşünün ki bir AK Partili vekil çıkıyor, sanatçılar dahil geniş kesimlerin YSK kararını protesto için başlattıkları "Her şey çok güzel olacak" kampanyasını eleştirmek için "Adaletinizin terazisini sileyim paslanmasın" gibi seviyesiz ve utanç verici ifadeler kullanabiliyor. Peki kim bu vekil? AK Parti'nin aynı zamanda YSK'da görevli olan temsilcisi... Bu vekilin herkeste olmayan çok önemli bir özelliği daha var, halis muhlis FETÖ'cü olması. Anlayacağınız soyadı kadar "özel" bir vekil. FETÖ lideri Fetullah Gülen'in özel olarak "namaz takkesi hediye ettiği" ve de himmet dairesinin içinde yer alan şanslı (!) bir vekil. Vekilimiz gerçekten olağanüstü bir şansa sahip, zira Bank Asya'nın önünden geçenlerin bile yargılandığı bir Türkiye'de, o hala AK Parti'nin en cengaver FETÖ'cü temsilcisi olmaya devam ediyor. " diye yazmıştı.

ÖZEL TWİTTER'DAN OCAKTAN'A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ


"ÖZÜR DİLİYORUM"

Ocaktan, bugünkü yazısında Özel hakkında "Kendisiyle yakinen tanışmam, kendisine karşı kişisel bir tavrım olamaz" diyerek şu ifadeleri kullandı:

"Ancak belirtmem gerekiyor ki geçmişte Fetullah'la bir şekilde ilişkisi olmuş, ya da onu ziyarete gitmiş siyasilerle ilgili haberleri görünce itidalimi kaybediyorum ve bu örnekte de olduğu gibi maksadını aşan bir durum ortaya çıkabiliyor. Evet Recep Özel, Fetullah'ı ziyarete gitmiştir, ancak benim "FETÖ'cü" ifadesini kullanmam doğru olmamıştır, bundan dolayı özür beyan ediyor, helallik diliyorum."

Ocaktan yazısının sonunda Özel'in açıklamasına da yer verdi.
SONRAKİ HABER