İmamoğlu ile Küçükkaya'nın 'ortak yayın'dan iki gün önce bir otelde görüştüğü iddia edildi

16 Haziran Pazar günü tüm Türkiye'nin ekran başına kilitlendiği 'ortak yayın' ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. İmamoğlu ile programın sunucusu Küçükkaya'nın, yayından 2 gün önce bir otelde 1 saat başbaşa görüşme gerçekleştirdiği iddia edildi. İddiaya ilişkin Sabah bir görüntü yayınladı.

Takip et

Türkiye'nin 16 Haziran Pazar günü takip ettiği Yıldırım-İmamoğlu ortak yayınıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, İmamoğlu ile programın sunucusu İsmail Küçükkaya yayından 2 gün önce bir otelde 1 saat başbaşa görüşme gerçekleştirdi.

BULUŞMAYA DAİR GÖRÜNTÜLER PAYLAŞILDI

Sabah Gazetesi'nden Mahmut Övür haberinde, bu iddiaya ilişkin görüntüleri paylaştı. Haberde, "Tarih 13 Haziran. Saat 12.19. Moderatör İsmail Küçükkaya, Taksim'deki ünlü otele giriyor ve asansöre biniyor. Asansörde CHP adayı İmamoğlu'nun adamları karşılıyor" ifadeleri yer aldı.

İşte o görüntüler:

MANİDAR BULUNMUŞTU

Programda Küçükkaya'nın bazı sorularına İmamoğlu'nun soru bitmeden refleks yaparak bilgi kartlarına uzanması ve kameralara doğru göstermesi ise manidar bulunmuştu. Bu durum, sosyal medyada ''Sorular önceden İmamoğlu ile paylaşıldı mı?'' sorusunu gündeme getirmişti.

İMAMOĞLU'NUN DANIŞMANI DOĞRULADI

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre olayın ortaya çıkmasından İmamoğlu'nun basın danışmanı Murat Ongun Odatv’ye yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi:

“Çarşamba akşamı, İsmail Küçükkaya bizi aradı. Yayının formatına dair bizimle ve Binali Yıldırım’la konuşmak istediğini iletti. Biz de Perşembe günü Taksim’deki The Marmara Hotel’de ‘Kentsel Gelişim Çözümleri’ başlıklı bir basın toplantısı gerçekleştireceğimizi, o toplantı sonrası görüşebileceğimizi ilettik. O gün o otelde buluştuk. Ekrem İmamoğlu, Necati Özkan, Şükrü Küçükşahin ve ben o buluşmada vardım. Küçükkaya bize 15’er soru soracağını, 3’er dakikalık süre tanıyacağını ve formatın nasıl olacağını anlattı. Bu çizgide yapılan görüşme sonrası, İsmail Küçükkaya Binali Yıldırım ile de görüşeceğini ve bir değişiklik olursa bizi bilgilendireceğini, belirtti. Kendisi dönmeyince, Cumartesi günü ben aradım İsmail Küçükkaya’yı. Küçükkaya da Binali Yıldırım’la telefonda görüştüğünü ve Yıldırım’ın da ‘Neyi, nasıl sorarsan sor; sana güveniyoruz’ dediğini iletti. Engin Altay ve Mahir Ünal da bu görüşmelerin olacağını biliyordu. Nagehan Alçı’nın sanki gizemli bir olaymış gibi deklare ettiği buluşma budur.”

SONRAKİ HABER