Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı Oktay Saral: Hepinizin canı cehenneme, müptezeller!

Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası dolar rekor üstüne rekor tazelerken, dün 13.50 seviyelerini aşmasıyla siyaset arenası da iyice ısındı. Muhalefet iktidarı ekonomi yönetimi konusunda eleştirirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Oktay Saral'dan muhalefete sert sözler geldi. Saral, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Hepinizin canı cehenneme", "Müptezeller" gibi ifadelere yer verdi. Saral'ın bu sözlerine sosyal medyada pek çok kullanıcı tarafından tepki gösterildi.

F5HABER F5HABER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başdanışmanı Oktay Saral: Hepinizin canı cehenneme, müptezeller!

Merkez Bankası'nın 18 Kasım perşembe günü verdiği faiz kararı piyasaları ciddi anlamda hareketlendirdi. 

Para Politikası Kurulu'nun politika faizini beklentiler doğrultusunda 100 baz puan indirimle yüzde 15 seviyesine indirmesi sonrasında dolar art arda rekor tazelerken, ekonomideki bu gelişme muhalefetle iktidarı yine karşı karşıya getirdi.

Muhalefet iktidarı ekonomiyi kötü yönetmekle suçlayıp erken seçim çağrısında bulunurken, iktidar da bu çağrılara üst üste sert yanıtlar vererek seçimlerin planlandığı tarihte yani 2023 Haziran ayında yapılacağını ifade ediyor.

"SİZ Mİ ÜLKEYİ YÖNETMEYİ TALİPSİNİZ"

Son dönemde muhalefete yönelik en sert tepki ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Oktay Saral'dan geldi.

Saral, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Bilumum muhalefet; Hepinizin canı cehenneme..! Siz asla ve kat'a bu ülkeye ait değilsiniz ve olamazsınız. Bu kadar mı ülkesinin bekasına kastedilir..! Siz hükümete değil ülkeye muhalefet ediyorsunuz, yazıklar olsun..! Siz mi ülkeyi yönetmeyi talipsiniz... Hadiyin ordan müptezeller..!"

TEPKİ YAĞDI!

Oktay Saral'ın bu paylaşımına pek çok sosyal medya kullanıcısı büyük tepki gösterdi.

İşte atılan tweete gelen yorumlardan bazıları:

SONRAKİ HABER