Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meclis adım atarsa ben de uyarım

Meclis'in yeni yasama yılı açılış oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Erdoğan, ''idam kararını onaylarım'' açıklamasında bulundu. Bahçeli'nin AYM'nin yapılandırılması çağrısına da, ''Parlamento yeni bir adım atarsa seve seve ben de varım'' dedi.

F5HABER F5HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'in yeni yasama yılı açılışında Genel Kurul'a seslendi.

Konuşmanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, idam cezası ile ilgili olarak ''Meclisten idamla ilgili karar çıktığında bana gelmeyecek mi gelirse onaylarım'' dedi.

Erdoğan ayrıca, parlamentoya gelmeyen HDP'nin varlığı ile yokluğu arasında bir fark göremediğini söyledi. 

VAKA-HASTA AYRILMASI
Sağlık Bakanı Koca günlük açıklanan koronavirüs hasta sayısında vaka/hasta ayrımı yapıldığını söylemesinin ardından oluşan tartışmalara yönelik de cevap veren Erdoğan, '' Bilim insanları bununla ilgili her türlü araştırmayı çalışmayı yapıyor. Üzüntümü sayının buralara kadar gelmiş olması. Biraz tavsiyelerinizi uyarsak her şey değişecek'' açıklamasında bulundu. 

BAHÇELİ'NİN AYM ÇAĞRISI
MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin AYM'nin yeniden yapılandırılmasına yönelik çağrılarına da ''Parlamento yeni bir adım atarsa seve seve ben de varım.  Biz ne yapacağımızı paşiyana soracak değiliz. Meclis konuşmamda söyledim'' dedi.

SONRAKİ HABER