için kaldı

Bakan Koca duyurdu: Aşı programında yeni gruba geçiyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs aşısı için yeni risk grubunun belirlendiğini açıkladı. Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Aşı programında yeni gruba geçiyoruz. Aşısı sisteme tanımlanmış olan vatandaşlarımız 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler. Ayrıca bazı risk grupları da programa dahil edildi." dedi.

F5HABER F5HABER

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılama programı kapsamında yeni yaş grubuna geçildiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Koca, "Aşı programında yeni gruba geçiyoruz. Aşısı sisteme tanımlanmış olan vatandaşlarımız 60 yaş üzeri vatandaşlarımız eşleri ile birlikte randevu alarak aşılarını olabilecekler. Ayrıca bazı risk grupları da programa dahil edildi" dedi.

Bazı risk grupları da aşılanacak

Aşı programına dahil edilecek risk gruplarını da açıklayan Koca, şunları kaydetti:

Risk grubunda olan morbid obez, malign tümörü olan kanser ve diyaliz hastaları, Down sendromu olan vatandaşlarımız ve immuno supresif tedavi alanlar öncelikli aşı olmak için sisteme tanımlandı. En kısa sürede en çok riskli vatandaşımızı korumak istiyoruz.

Türkiye genelinde, aşılanan sayısı 14 milyon 652 bin 659'a yükseldi. Bu sayısının 8 milyon 217 bin 124'üne birinci doz, 6 milyon 435 bin 535'ine ise ikinci doz aşı yapıldı.

SONRAKİ HABER