AK Parti Milletvekili Özlem Zengin'e hakaret eden şüpheli gözaltına alındı

AK Parti Milletvekili Özlem Zengin’in geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)’ndeki konuşması sonrasında sosyal medyada küfür ve hakaretler içerikli paylaşımlar yapan A.B. isimli şüpheli gözaltına alındı. A.B. bugün adli makamların karşısına çıkarılacak.

Takip et

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in Meclis'te kadınlarla ilgili yaptığı konuşma sonrasında sosyal medyadan hakaretlerde bulunan şahıs gözaltına alındı.

Gözaltına alınan şüpheli Emniyet'teki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilecek.

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, önceki gün TBMM'deki konuşması sırasında "Şu Meclis'te ortaklaşacağımız bir konu varsa kadın meselesidir. Siz kadınları bizden daha çok mu tutuyorsunuz? HDP kadınları bizden daha fazla savunacak en son partidir" dedi. Zengin'in konuşması sonrasında sosyal medyada hakaretlere varan paylaşımlar yapıldı.

Zengin ne demişti? 
Zengin, TBMM'deki konuşmasında şu cümleleri kurmuştu:

"Siz kadınları bizden daha çok mu tutuyorsunuz? HDP kadınları bizden daha fazla savunacak en son partidir. Bu ülkede AK Parti gelene kadar kadın kelimesinin adı yoktu Türkiye'de. Partimizin daha evvel yaptığı kadın kongresinde şunu söylemiştim. Eğer Türkçe'de kelimelerin dişisi, erili olsaydı bir kadın kelimesi olurdu. AK Parti'yi inşa eden kadınlardır. O yüzden ben, kadın, erkek arkadaşlarımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız biz yaptığımız çalışmalarda kadınların hayatını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz. Sosyal güvenlikten, sağlık hizmetine aile politikalarımızda önce kadın vardır. Türkiye'de cinayetler gibi problemler var mıdır? Vardır… Bunu da çözmek için uğraşıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konuda kanunların daha işler haline gelmesi için gayet sarf ediyoruz. Şu Meclis'te ortaklaşacağımız bir konu varsa kadın meselesidir. Siz kadınları bizden daha çok mu tutuyorsunuz? HDP kadınları bizden daha fazla savunacak en son partidir."

SONRAKİ HABER