Ahmet Hakan esti gürledi "Dinle beni ey iki taraf"

Ahmet Hakan'ın Ekrem İmamoğlu'nun konuk olduğu "Tarafsız Bölge" programını planlanandan erken sonlandırdığı iddia edilmişti. Yayının yarıda kesilmediğini söyleyen Hakan, "Dinle beni ey iki taraf. Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben... Ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben" dedi.

Takip et
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi adayı Ekrem İmamoğlu'nun CNN Türk'te katıldığı programda Ahmet Hakan'ın yayını planlanandan erken sonlandırdığı iddiası sosyal medyada yer almış İmamoğlu'ndan da "Benim Ahmet Hakan'la şahsi bir sorunum yok. Davet ettiği için teşekkür ederim. Keza oradaki süreç içerisindeki tek tartışma konumuz bir belediye başkanını savunma durumuna geçmesi. Yani ben yanlış anlamayın programdan önce soruları soran bir siyasetçi değilim. Sayın Ahmet Hakan ile de oturduk sorularını cevapladık. Ancak kurumu aklamıyorum. Benim elimde pano var anlatım yapıyorum süreniz doldu dedi. Sayın Hakan bana süreniz doldu dedi. Bu programı siz yönetiyorsanız kararları siz mi verirsiniz yoksa rejiyi arayanlar mı yönetir bilmiyorum. Benden sonra 12'ye kadar yarım saat süre var sonrasında program yok. En azından sözünüzü bitirin Sayın İmamoğlu diyebilirlerdi. Sayın Hakan'ın yaptığı programlar tekrarı yayınlanan programlar. O gün saat gece 2 buçukta yayınlanıyor bunlar. Beni yayınlamadılar. Beni kimden kaçırıyorsunuz." açıklamasında bulunmuştu.

Programdan sonra sessizliğini bozan Ahmet Hakan "Dinle beni ey iki taraf!Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben... Ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben." diyerek iddialara sert tepki gösterdi.
Hakan, "Dinle beni ey iki taraf" başlığıyla yayımlanan yazısında şunları söyledi:
"Bir taraf şöyle diyor:
‘Abi adamı perişan ettin... Sinirlendi herif resmen... Gerçek yüzünü ortaya çıkardın...'
Öbür taraf şöyle diyor:
‘Abi adam seni perişan etti... Ters köşe oldun... Yerlere serildin... Mahvetti adam seni...'
İki tarafa birden sesleniyorum:
Dinle beni ey iki taraf!
Ne yalakalık etmeye odaklı bir gazeteciyim ben... Ne de madara etmeye odaklı bir gazeteciyim ben.
Binali Yıldırım karşıma çıktığında... 'Aman da Binali Beyciğim... Yaman da Binali Beyciğim... Nasıl da oylarınızı çaldılar göz göre göre... Hırsız bunlar hırsız' falan diye goygoy yapmam.
‘Binali Bey! Oylarımız çalındı diyorsunuz... Kim çaldı? Ne yani? CHP mi çaldı?'diye sorarım... Hem de üç kere üst üste sorarım...
Ekrem İmamoğlu karşıma çıktığında... 'Aman da Ekrem Beyciğim... Yaman da Ekrem Beyciğim... Bir güneş gibi doğdunuz İstanbul'umuzun üstünüze... Güneşte leke var, sizde yok' falan diye goygoy yapmam.
‘Ekrem Bey! Oyların tamamının yeniden sayılmasına niye karşı çıktınız' diye sorarım... Hem de üsteleyerek sorarım...
Ben soruyu sorarım... Cevap veren de verdiği cevaplarla... Ya perişan olur ya da büyük sükse yapar... Ya inişe geçer ya da yükselişe geçer... Ya bir yıldız gibi parlar ya da bir mum gibi söner...
Bu sonuçlardan hiçbiriyle zerre kadar ilgilenmem. Vallahi de ilgilenmem. Billahi de ilgilenmem.
SONRAKİ HABER