Şiddetli sağanak uyarısı! Üç kente dikkat

Son hava durumu tahminine göre hava sıcaklığı yurdun iç ve doğu kesimlerinde 2-4 derece azalacak. Bugün yurt genelinde şiddetli sağanak yağış beklenirken Samsun, Ordu ve Giresun'da metrekareye 100 kg yağış düşebileceği uyarısında bulunuldu. İstanbul'da ise bugün de gök gürültülü sağanak beklendiği öğrenildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

SAMSUN, ORDU VE GİRESUN'DA YAĞIŞA DİKKAT

Yağışların; Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz kıyıları, Amasya ve Tokat çevreleri ile Tekirdağ'ın doğu, Balıkesir’in kuzey ilçelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/m²),Samsun'un doğu ilçeleri ile Ordu ve Giresun çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m²) olması bekleniyor.

SICAKLIK 2-4 DERECE AZALIYOR

Hava sıcaklığının ise iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. 

İşte 5 günlük hava tahmini...