» » SICAK GÜNDEM »

Başbakan Erdoğan o anıları anlattı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk canlı yayınına telefonla bağlanarak bu akşam hayatını kaybeden Mehmet Ali Birand'la ilgili bazı anılarını anlattı

Başbakan Erdoğan o anıları anlattı

CNN Türk'te Deniz Arman'a konuşan Başbakan Erdoğan, Birand'ın vefatıyla ilgili şunları söyledi:
Öncelikle sayın Birand'ın vefatından dolayı müteessir olduk. Birand'a Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.
KOKOREÇ ANISI
Birand'la hukukumuz çok çok eski. 32. Gün programı vesilesiyle tanımıştım kendisiyle. Belediye başkanlığı döneminden beri tanışırız. Haydarpaşa lisesindeki programımızı hiç unutamam. Defalarca söyleşi yaptık. Kimyalarımız uyardı. Yaptığı söyleşilerden çok zevk almışımdır. Son söyleşimizde 28 Şubat belgeseli için AK Parti Genel Merkezi'ne gelmişti. Akşam yemeği yedik orada. Bu yemeğin bir anlamı vardı. Seçim öncesi programımız vardı. Yemek yiyelim dedim. Benim menüm "kokoreçtir" dedim. Meğer o da kokoreçi çok severmiş, bunu böylelikle öğrendim.
Mesleğini çok seven biriydi. Özel sohbetleri habere dönüştüren biriydi.
"ERDOĞAN'LI YILLAR" BELGESELİ YAPACAKTI
"Erdoğan'lı Yıllar" diye bir belgesel yapacaktı, benden de söz almıştı ama malesef olmadı.
BENİ ARAYIP HELALLİK İSTEDİ
Gazeteciliği dışında belli hassasiyetleri olan biriydi. 2011 yılında ciddi bir ameliyat geçirdi. Ameliyat öncesi beni aradı. Senden helallik istiyorum, dua istiyorum dedi. Duanın gücüne inanan, önem veren bir insandı. Hatta ben de dedim ki, sabah kalktığımda eşimle ben dua edeceğim dedim. Dua isterken bile sempatikti. Medyamız açısında acı bir kayıptır. Hepimiz şüphesiz öleceğiz. Kimimiz nasıl nerede öleceği belli değil. Medyamımızın da başı sağolsun diyorum. Eşine sabr ve metanet temenni ediyorum.
Haberin Alındığı Kaynak URL»www.sicakgundem.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında SICAK GÜNDEM internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.