» » SICAK GÜNDEM »

'PKK'nın üst kadrosu sınır dışına çekildi!'

İddiayı Taraf yazarı Markar Esayan ortaya attı, üstelik hayli de ısrarlı: Bu savaş bitti. Aksamalar, gecikmeler, provokasyonlar olsa bile, bu artık geri döndürülemez bir süreç. Tekrar edeyim, bu savaş bitti!

'PKK'nın üst kadrosu sınır dışına çekildi!'

Taraf gazetesi yazarı Markar Esayan, PKK'nın Türkiye'deki üst kadrosunun geçen ay sınır dışına çekildiğini öne sürdü.

BU SAVAŞ BİTTİ

Markar Esayan'ın “Üst kadro çekildi” başlığıyla yayımlanan bugünkü yazısından önemli bölümler şöyle:

"Söylemek istediğim şu; bu savaş bitti. Aksamalar, gecikmeler, provokasyonlar olsa bile, bu artık geri döndürülemez bir süreç. Tekrar edeyim, bu savaş bitti. Taraflar anlaştı... Taraflar anlaştı, çünkü savaş paradigmasını zihinlerinde mahkûm ettiler. Bu savaş bitti, çünkü bu savaş; ekonomik, konjonktürel, varsa vicdani ve ahlaki ömrünü tamamladı. Bu üç kelimeyi hazmetmeli artık.

ÜST DÜZEY ÇOKTAN ÇEKİLDİ

Örgüt sınır dışına çıkmak üzere. 1 Mayıs'ta çekilme başlayacak. Örgüt çekilmenin başladığını resmen ilan edecek. 15 Haziran'a yetişmese bile, en geç 15 Ağustos'ta çekilme tamamlanacak. Çekilme geceleri yapılacak. Güzergâhlar belli.

Size son bir haber daha: Örgütün sınır içindeki üst ve değerli kadroları, bir aydır ülkeyi terk etmiş durumda. Eylül gibi, yani çekilme ve silah bırakma tamamlandığında toplanacak Kongre ile, bu durum örgütün tüm kesimlerine ortaklaştırılacak, tescillenecek.

Bu tarihe kadar Esad'la savaş pozisyonuna geçen Kürtlerin, Suriye'deki durumu da netleşmek üzere olacak.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.sicakgundem.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında SICAK GÜNDEM internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
Reklamı Kapat