» » ŞAMPİY10 »

"Hep günü kurtarmışlar"

Fenerbahçe'nin çiçeği burnundaki sportif direktörü Comolli, eski yönetimle ilgili çarpıcı bir tespitte bulundu:

'Hep günü kurtarmışlar'

KENDİSİNİ 3 yıllığına F.Bahçe'ye bağlayan imzayı atan Damien Comolli, kulüpteki ilk günlerinde hasar tespit çalışmaları yapıyor. Bir yandan teknik direktör sorununu çözmek için de girişimlerde bulunan Fransız idareci önceliği ise altyapıya vermiş durumda. Şu ana kadar nelerin yanlış yapıldığını tek tek teşhis edip ona göre tedaviye başlayacak olan deneyimli sportif direktör, yönetimle yaptığı görüşmede rahatsız olduğu şeyleri dile getirdi.

'potansiyel yüksek'

F.BAHÇE'DE işlerin doğru yapılması halinde çok önemli başarılara imza atılabileceğinin altını çizen Comolli, “Bu kulüpte ilk günden itibaren potansiyelin çok yüksek olduğunu gördüm. F.Bahçe, Türk sporunun lokomotiflerinden... İsmine ve büyüklüğüne yakışır şekilde yönetilmesi gerekiyor.

BUNDAN böyle altyapısıyla da geleceğe umutla bakan bir kulüp olmalıyız. Altyapı kuralları olan, profesyonelce çalışılan futbolun temel taşıdır. Ancak şu ana kadar hiç profesyonelce çalışmalar yapılmamış. İşini bilen insanların görevlerinde olduğunu düşünmüyorum.

SADECE altyapıda değil sorunumuz. Benzer bir durum A takım için de geçerli. Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla uzun vadeye yayılan bir plan ya da proje yok. Hep günü kurtarmak adına hamleler yapılmış. Transferler için de aynısını söylemek mümkün. Kalıcı başarı için altyapıda uygulayacağımız şeyleri, A takımımızda da hayata geçirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Kalmayı garantileyen ilk isim doktor!

F.BAHÇE kadrosunda önümüzdeki sezon kimlerin olacağı merak konusu... Ne teknik direktör Aykut Kocaman'ın yeri garanti ne de futbolcuların. Ancak teknik heyetten biri var ki, gelecek sezon da görev yapmaya devam edecek. Comolli, geçtiğimiz günlerde bir toplantı yaptığı kulüp doktoru Burak Kunduracıoğlu'nun görevine devam etmesini istedi.

Çetinkaya belirsizliği

F.BAHÇE'DE teknik direktör Aykut Kocaman'ın yanı sıra idari menajer Hasan Çetinkaya'nın da geleceği belirsizliğini koruyor. Uzun yıllardır Aziz Yıldırım'ın vazgeçemediği isimlerden biri olan Çetinkaya, geçtiğimiz günlerde Damien Comolli ile bir toplantı yaptı. Bu zirvenin ardından kesin bir sonuç çıkmadı.

Haberin Alındığı Kaynak URL»sampiy10.gazetevatan.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında ŞAMPİY10 internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.