Prof. Dr. Müftüoğlu: 4. dalga en çok sahtekârlara inanan 'aşısızları' vuracak

Prof. Dr. Müftüoğlu, Türkiye’nin koronavirüs salgınında çok kritik bir noktada olduğunu ifade ederken, '4.dalganın en çok aşısızları vuracağını' söyledi.

Hürriyet yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, bugünkü yazısında 'aşı karşıtlığı' konusunda 'bilgililerinin çoğunun' konuya yeterince ve hak ettiği ilgiyi göstermediğini belirterek, şunları söyledi:

"Bilgili oldukları kabul edilen bazı çakma ve kara düşünceli bilim değil filim adamı oldukları zaten bilinen kişiler ise topluma yanlış mesajlar verebiliyor. Eğer böyle giderse ve eğer bu fütursuz 'film adamlarına(!)' hak ettikleri yanıtlar verilmezse bilelim ki 4. dalga kaçınılmazdır ve kapımızdadır. Ve yine bilelim ki o 4. dalga en çok bu sahtekârlara inanan 'aşısızları' vuracak, onları yaralayacaktır. İşte bu nedenle çok ama çok önemli ve kritik bir noktadayız."

''Hakikat gevezeliği' yapanlara asla prim verilmemeli'
Müftüoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Şu anda 'Aşıya karşıyım ya da aşı karşıtıyım' gibi tavır geliştirenlerin bile çoğu bilmeli ki 'difteriden tetanosa, çocuk felcinden menenjite, kızamıktan kabakulağa' pek çok aşıyı zaten yaptırmış durumdalar. Onlara bu hastalıklardan korunmada bir numaralı desteği bu aşılar sayesinde kazandıkları tekrar tekrar hatırlatılmalı.

'Hakikat gevezeliği' yapanlara asla prim verilmemeli. Bilimsel gerçekleri eğip büken bu sosyal medyanın 'çakma klavye şovmenlerine' net ve açık ifadelerle karşı konulmalı. Aşının sadece 'bireysel' değil 'toplumsal faydaları' da tekrar tekrar bıkıp usanmadan anlatılmalı.