Yunanistan'dan Türkiye itirafı: Boy ölçüşemeyiz

Yunan medyasında Türkiye ile ilgili haber ve analizlere her geçen gün yenisi ekleniyor. Yunan SLpress internet sitesinde yayımlanan 'Yunanistan neden Türkiye ile boy ölçüşemez?' başlıklı haber de bunlardan biri. Haberde Yunan ekonomisinin Türk ekonomisinin gerisinde kaldığı vurgulandı.

POSTA POSTA
Yunanistan'dan Türkiye itirafı: Boy ölçüşemeyiz

Komşu Yunanistan'da gündem bir kez daha Türkiye. Yunan basını bu kez Türk ekonomisi, Yunan ekonomisiyle karşılaştırıldı.

SLpress isimli internet sitesinde 'Yunanistan neden Türkiye ile boy ölçüşemez?' başlıklı bir makale yayınlandı.
TRT Haber'de yer alan habere göre, makalede, “Türkiye'nin ekonomik büyüklüğü 905 milyar dolar iken, Yunanistan'ın 223 milyar dolar” karşılaştırması yapıldı.

'ZAMAN TÜRKİYE'NİN LEHİNE İŞLİYOR'

İki ülkenin ekonomisi arasındaki büyük farka dikkat çekilen makalede, “Zaman Türkiye'nin lehine işliyor” denildi.
Makalede, “Türkiye sanayi, inşaat, tarımsal üretim, turizm gibi tüm sektörlerde etkileyici ekonomik büyüme göstererek başarılı oldu. Büyük bir güç haline geldi.” ifadeleri yer alırken, Türkiye’nin dünyanın en büyük hafif ticari araç üreticisi konumunda olduğu da belirtildi.

Makalede Türkiye’nin pek çok alanda atak yaptığına işaret edildi ve Yunanistan’ın buna seyirci kaldığı yorumu yapıldı.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında POSTA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER