Sahte doktorun foyasını kıskançlık ortaya çıkardı! Sevgilisi ifadesinde her şeyi anlattı

Türkiye günlerdir sahte doktor skandalıyla çalkalanıyor. Sahte doktorun foyasını kıskançlık ortaya çıkardı. Ayşe Özkiraz'ın astsubay sevgilisi ifadesinde her şeyi anlattı. Kanal D Haber o ifadeye ulaştı.

POSTA POSTA
Sahte doktorun foyasını kıskançlık ortaya çıkardı! Sevgilisi ifadesinde her şeyi anlattı

Ayşe Özkiraz nam-ı diğer sahte doktor. Sosyal medya üzerinden astsubay Cemil Tekin ile sevgili oldu. Özkiraz, kendisini de Cerrah Paşa Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi olarak tanıttı. Sahte doktorun foyasını ise kıskançlık ortaya çıkardı.

SEVGİLİSİ ŞÜPHELENDİ

Sevgilisi Tekin ifadesinde "Bir gün rahatsızlandım. Ayşem'i aradım. Beni Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ne çağırdı. Doktor önlüğü ve steteskopla karşıladı. Kendisini muayene için randevu alınırken kadın doğum asistanı olarak tanıttı.'' dedi.

Sevgilisi şüphelendi ancak geçiştirdi. Ayşe Özkiraz'ın erkek arkadaşı 15 gün boyunca kulak burun servisinde yattı. Sahte doktor bir an olsun sevgilisin yanından ayrılmadı. Bir doktor gibi ilgileniyordu. Çevresindeki herkes ona hocam diye hitap ediyordu.

SEVGİLİSİNİ OKULA ÇAĞIRDI

İfadenin devamında ise, ''Çapa Tıp Fakültesi Mezuniyet eğlencesiydi. Ancak daha önceden Cerrah Paşa Tıp Fakültesi'nde öğrenci olduğunu söylemişti. Durumdan şüphelendim. Hiç arkadaşın yok mu dedim. O da daha fazla şüphelenmemem için partide diğer öğrencilerle fotoğraf çektirdi.'' dedi.

GERÇEĞİ SEVGİLİ ORTAYA ÇIKARDI

Sonra da sahte doktor Çerkezköye taşındı. Devlet Hastanesi çocuk cerrahi bölümünde staj yaptığını söyledi. Tüm bütün bunlar yaşanırken asstubay sevgiliye sosyal medyadan biri ulaştı. O kişi Ayşe Özkiraz'ın diğer sevgilisiydi. Doktor olmadığını kandırdığını söyledi. Yani bütün yalanı aldatılan sevgili ortaya çıkardı.

YALAN SÖYLEDİĞİNİ İTİRAF ETTİ

Sevgilisi itiraf anını ise şöyle anlattı:

"Ben önce inanmadım bana gönderdiği fotoğraflardan ev adresini buldum. Orada da annesinin ev hanımı babasının ise kamyon şoförü olduğunu öğrendim. Hemen Özkirazı aradım. Evinin orada buluştuk. Yalan söylediğini itiraf etti.''

SAHTE DOKTOR SKANDALINDA NELER OLMUŞTU? 

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Devlet Hastanesinde gündeme düşen sahte doktorluk rolüne bürüne Ayşe Özkiraz, tutuklandıktan sonra yeni gelişmeler ortaya çıktı. Genç kadının ameliyat masasında fotoğrafı ortaya çıkarken doktor rolüne ailesine yalan söyleyerek başladığı belirlendi.

Sahte doktor Ayşe Özkiraz, ifadelerinde şu sözleri kullandı:

Ortaokulu Çerkezköy 75. Yıl Ortaokulunda okudum. Liseyi Veliköy Meslek Lisesinde okudum ve 2021 yılında mezun oldum. Ben lisede öğrenciyken ailem tıp fakültesinde okumamı istiyordu. Bana güvenip yüksek puan alacağımı düşünüyorlardı. Liseden mezun olurken üniversite sınavına girdim. Ancak başarısız olduğum için tercih yapmadım. Ailemin güvenliğini sarsmamak için evde sorun olmasın diye anneme, üvey babama ve üvey kardeşlerime Çapa Tıp Fakültesini kazandığımı söyledim. Ailem sınav sonuç belgesini görmek istediğinde de gerçek sınav sonuç belgem üzerinde telefonda oynama yaparak sahte bir sınav sonuç belgesi hazırlayıp aileme gösterdim.

'ÇAPA'NIN GURURU' DİYE ÇİÇEK YAPTIRMIŞ

Ayşe Özkiraz'ın geçen ekim ayındaki doğum gününde Çerkezköy Devlet Hastanesi'ne, "Çapa'nın gururu seni seviyoruz. İyi ki doğdun Dr. Ayşem" yazılı çelenk yollattığı ortaya çıktı. Özkiraz'ın yollattığı çelengin üzerine de "Sağlık dolu yıllara canım dostumuz seni çok seviyoruz. Doğum günün kutlu olsun doktorlar tayps" notu yazdığı belirlendi.

SAHTE DOKTORUN BABASI KONUŞTU

Tekirdağ'da Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde 1 yıldır pratisyen hekim olarak görev yapan Ayşe Özkiraz'ın, lise mezunu sahte doktor olduğu ortaya çıktı. Kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan sahte doktor Ayşe Özkiraz'ın tutuklanmasının ardından, Tokat'ta yaşayan babası Ali Özkiraz DHA'ya önemli açıklamalar yaptı.

"KIZIMI OKUTMAK İÇİN TRAKTÖRÜMÜ SATTIM"

Telefonla açıklama yapan baba Özkiraz, kızını okutmak için sürekli para gönderdiğini belirtti.

"Traktörümü satıp parasını kızıma gönderdim. Tıp kitapları için benden 35 bin lira para aldı. Devamlı oğlumla birlikte 2012 yılından beri ona para gönderiyordum. Bu paraları bunlar aile içinde mi yediler? Annesinin ve üvey babasının da haberi var, saklıyorlar. Kızım bana geçen sene doktor olduğunu söyledi. Oğlum ile telefonda konuşuyordu, ben de şüphelendim sordum, kızım, 'Süper puan ile mezun oldum' dedi. Ağabeyi de şokta, 5 çocuğunun rızkını Ayşe'ye verdi. Oğlum da kullanıldı. Ben daha önce şüphelenip oğluma sordum, 'Bu kızın yaşı tutmuyor? Nasıl bitirdi okulu' dedim. Ben hayatımda 19 yaşında doktor görmedim"

ANNE “BENDEN ÖZÜR DİLEDİ”

ATV’ye konuşan anne Semra Arslan, "Benden çok çok özür diledi. Yavrumu görünce rahatladım. 5 gündür ne yapıyor? Yiyor mu, içiyor mu? diye merak ediyordum. Lisede kimya okuyordu. Haftada iki gün Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde staj gördüğünü söylüyordu."

"BİZE NEDEN HABER VERMEDİLER"

Anne Arslan yurt görevlilerine ilişkin; "Çocuğumu yurda teslim ettiğimde numaramı verdim. Benim çocuğum madem evrak götürmedi. Velisi olarak bizleri arasaydı. Çocuğumu yurtta atıyorsun. Bize haber vermiyorsun". dedi. 

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında POSTA internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER