PKK mağarasından ilk defa böyle bir şey çıktı!

PKK mağarasından ilk defa böyle bir şey çıktı! 1.resim

Diyarbakır'da düzenlenen operasyonda, mağarada PKK'lı teröristlerin halkın arasına karışmak için kullandıkları takım elbise ele geçirildi.

1 7
PKK mağarasından ilk defa böyle bir şey çıktı! 2.resim

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, bin 528 kilometrekarelik alanda aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilenler PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek, teröristlerle uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasındaki bağı somut delillerle ortaya koymak, bölgedeki iş birlikçiler ve aranan zanlıları yakalamak amacıyla 28 Mayıs'ta başlatılan "Bayrak-54 Şehit Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan Müşterek Birlik Operasyonu" devam ediyor.

2 7
PKK mağarasından ilk defa böyle bir şey çıktı! 3.resim

KOMANDOLAR, ÖZEL HAREKATLAR..

Operasyonda, 14 komando taburu, bin 199 polis özel harekat personeli ve bin 442 güvenlik korucusu olmak üzere 7 bin 742 güvenlik personeli yer alırken, dün ekiplerce oluşturulan 33 kontrol noktasında 67 araç ve 850 kişinin sorgulaması yapıldı. Sorgulamada, yoklama kaçağı olduğu tespit edilen 14 kişi yakalanarak Askerlik Kanunu gereğince tebligat yapılmasının ardından serbest bırakıldı.

3 7
PKK mağarasından ilk defa böyle bir şey çıktı! 4.resim

OPERASYONLARIN BİLANÇOSU

Basit yaralama, hırsızlık, suç ve suçluyu övmek ile terör örgütü işbirlikçisi olmak suçundan aranan 4 kişi gözaltına alındı. Alınan arama kararına istinaden 29 köy ve 4 mezradaki 140 ev ve eklentilerinde yapılan aramada "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan aranan bir terörist yakalanarak gözaltına alındı. Ortaya çıkarılan mağara ve sığınaklar kullanılmaz hale getirildi.

4 7