Adalet Bakanlığı hangi tarihte personel alımı yapacak ve kaç kişi alınacak?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç hakim savcı yardımcılığı sınavı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Açıklama içerisinde tarih bilgileri ve alım yapılacak hakim ve savcı yardımcısı sayısı yer alıyor.

PARADURUMU PARADURUMU
Adalet Bakanlığı hangi tarihte personel alımı yapacak ve kaç kişi alınacak?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç 23-24 Aralık'ta hakim savcı yardımcılığı sınavının yapılacağını belirtti. Tunç, 1000 hakim ve savcı yardımcısı alımı yapılacağının duyurusunda bulunarak konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sınavı kazanan hakim savcı yardımcılarımız, 3 yıl hakim savcı yardımcısı olarak görev yapacaklar. Bunun bir bölümü Adalet Akademisi’nde eğitim olarak geçecek."

Hakim ve savcı yardımcılarının tecrübeli hakim ve savcıların yanında usta çırak ilişkisi içerisinde yetişeceklerini söyleyen Tunç, Pendik Belediyesi’ne yaptığı ziyarette siyaset yaptığı dönemi anlattı.

Tunç: "Pendik oldukça büyüdü ve gelişti"

Tunç, İstanbul'un en büyük ilçelerinden biri olan Pendik’in 750.000 nüfusa sahip olduğuna değinirken, Erol Kaya'nın Pendik Belediye Başkanlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden itibaren ilçe içerisindeki kentleşme, gelişim, şehirleşme ve kalkınma bakımından oldukça ilerlendiğinin altını çizdi.

Pendik'in oldukça büyüdüğünü ve geliştiğini ifade eden Tunç, konuşmasına şöyle devam etti: "Bu büyümeye oranla da tabii ki belediyecilik hizmetlerinde de Pendik’imiz hep Türkiye'ye örnek olduğu, örnek projeler devam etti. Erol Kaya ve Salih Kenan Şahin'in ardından bugün Ahmet Cin başkanımız bu bayrağı en güzel şekilde taşımanın gayreti içerisindeler. Pendik'in projeleri ile gurur duyuyoruz. Pendik'in gelişmesi ve İstanbul'daki diğer ilçelere ve bütün Türkiye'ye örnek projeler üretmesi çok sevindirici."

Adalet Bakanlığı hangi tarihte personel alımı yapacak ve kaç kişi alınacak? - Resim : 1

Adalet Bakanlığı’na personel alımı yapılacak

Adalet Bakanı Tunç, yaptığı açıklamalar sonrası bir gazetecinin yönelttiği hakim ve savcı yardımcısı alımı sorusu üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonunda yapmış olduğu açıklamaya değindi.

Hakim ve savcıların sayı ve nitelik bakımından artırılmasına yönelik çalışmalarının sürdüğünün altını çizen Tunç, açıklamasına şöyle devam etti: "1000 hakim ve savcı yardımcısı alımı ile ilgili sınav 23-34 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. sınavı kazanan hakim savcı yardımcılarımız, 3 yıl hakim savcı yardımcısı olarak görev yapacaklar. Bunun bir bölümü Adalet Akademisi’nde eğitim olarak geçecek."

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında PARADURUMU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER