5000 TL'ye ev sahibi olmak mümkün mü? TOKİ'den büyük konut projesi detayları!

Ev sahibi olmak isteyenler için müjde TOKİ tarafından duyuruldu. Neredeyse kira fiyatından çok daha ucuza ev sahibi olmak mümkün oluyor.

PARADURUMU PARADURUMU
5000 TL'ye ev sahibi olmak mümkün mü? TOKİ'den büyük konut projesi detayları!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından konut projesinin ayrıntıları aktarıldı. Resmi internet siteleri üzerinden yapılan açıklama içerisinde ayda 5000 TL taksitle ile ev sahibi olmak isteyenlerin olabileceği duyuruldu.

TOKİ tarafından yapılan büyük konut projesi ile ilgili detaylar ise merak ediliyor. Yapılan açıklama içerisinde konut inşa edilecek iller nereler? Kaç adet konut inşa edilecek? Proje kapsamında yer alan konut tipleri neler olacak? İşte, TOKİ tarafından yapılan açıklamayla ilgili merak edilen tüm ayrıntılar...

TOKİ ev sahibi olmak isteyenleri oldukça düşük fiyatlara ev sahibi yapacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yaptığı duyuru içerisinde büyük konut projesi ile ilgili detaylara değindi. Eli kulağı müjdeli haberin gelmesinde olan vatandaşları mutlu edecek o haber geldi. TOKİ yapmış olduğu son dakika açıklamasıyla büyük bir konut projesi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Proje kapsamında 34 il dahil olmak üzere 8 bin 717 adet konut inşa edileceği bilgisi yer alıyor.

Ayrıca proje kapsamında düşünülmüş konutların tipleri de 2+1 ve 3+1 olarak tasarlanacak. Konutlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar yalnızca ayda 5000 TL taksit ödeyerek yararlanabilecek. TOKİ konut kampanyasına başvurabilmek için kişilerden bir takım koşullar aranıyor. İşte konut kampanyasına başvurmak için gerekli olan kriterler...

5000 TL'ye ev sahibi olmak mümkün mü? TOKİ'den büyük konut projesi detayları! - Resim : 1

TOKİ konut kampanyasına kimler başvurabiliyor?

TOKİ konut kampanyasına başvurabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekiyor. Ayrıca proje içerisinde dahil olan il veya ilçe sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmiş olmak veya projenin uygulanacağı eyaletin nüfusuna kayıtlı olmak gerekiyor. Şehit aileleri, Savaş gazileri, dul, yetimler ve engelli bireyler için bu süre 3 yıla yükseltildi.

Ayrıca daha önce Toplu Konut İdaresi’nden ev satın almamış veya ipotek almamış olmak gerekiyor. Bu maddeye şehit aileleri, savaş, askerlik engellileri, dul ve yetimler dahil edilmiyor. En az 18 yaşında olunması ve başvuru sahiplerinin eşinin bakmakla yükümlü olduğu çocukların müstakil konutunda bağımsız bir bölümünün kayıtlı olmaması gerekiyor.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında PARADURUMU internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER