Nusret: Benim istediğim kadar iyi değillerdi, hemen işlerine son verdim

Restoranlar zinciri sahibi Nusret Gökçe, ABD’deki şubesinde işten çıkarttığı 4 çalışanına 236 bin dolar tazminat ödediğini söyledi. Gökçe, ‘Performanslarından memnun değildim işlerine son verdim” dedi

Sahip olduğu restoranlar ve tuz serpme hareketiyle dünya çapında üne kavuşan "Salt Bae" lakaplı Nusret Gökçe, New York’taki şubesinde bahşiş anlaşmazlığı nedeniyle geçen yıl işten kovulan dört Türk çalışanı hakkında açıklama yaptı.

Hürriyet’ten Cengiz Semerci’ye konuşan Nusret, 250 bin dolar ceza ödediğini doğruladı."Cezayı ödedim ama bir sor bakalım neden ödedim" diyerek başladı anlatmaya.
 

Çalışanların bahşişinden tek kuruş pay almadığını, bunu sadece New York'taki değil hiçbir dükkanında yapmadığını çok açık bir dille söyledi."Ben çalışanların bahşişinden pay almam, bunu hiçbir zaman hiçbir dükkanımda yapmadım" dedi.
 

"Peki neden ceza ödedin?" diye sordum..."Dört çalışanın performansından memnun değildim. Bizim dükkanın çalışma anlayışına uymuyorlardı. Benim istediğim kadar iyi değillerdi ve hemen işlerine son verdim" yanıtını verdi.