» » NTV-MSNBC »

Vikipedi Konferansı Kadir Has Üniversitesi'nde

Daha önceleri Vikipedi kullanıcılarının bir araya geldiği etkinlikler olarak düzenlenen Vikipedi Türkiye Buluşmaları 2012 yılında farklı bir boyuta bürünüyor.

Vikipedi Konferansı Kadir Has Üniversitesi'nde

Tecrübeli kullanıcıların konuşmacı olarak katılacağı etkinlik, 26 Şubat 2012 Pazar günü saat 13.00'te Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'ndeki B Blok Cibali Salonu'nda yapılacak.

Vikipedi'nin doğru olarak tanıtılabilmesi ve açıklanabilmesi amacıyla düzenlenen konferans, Vikipedi'yi anlamak isteyenler adına önemli bir fırsat niteliği taşıyor. İsteyen herkesin ücretsiz olarak katılabileceği konferans internet üzerinden de canlı olarak yayınlanacak ve böylece konferansa katılma imkanı olmayan kişilerin de konferanstan faydalanabilmesi sağlanacak.

"Vikipedi'nin temel kuralları ve amacı, kardeş projeler ve amaçları, Viki topluluğu, diğer dillerde Vikipedi, Vikipedi'de vandalizm, sürüm kontrolü" gibi konuların açıklanacağı etkinlik te Vikipedi hakkındaki soru işaretleri ortadan kaldırılacak. Vikipedi kullanıcılarından Ahzaryamed, Khutuck ve Nazif İlbek'in konuşmacı olarak katılacağı Vikipedi Konferansı'nda, etkinlik alanında bulunan veya internet üzerinden takip eden katılımcıların gönderdiği sorular da yanıtlanacak.

Vikipedi Türkiye Buluşmaları nedir?

İlki 2006 yılında Ankara'da yapılan ve Vikipedi ile kardeş projelerdeki kullanıcıları bir araya getirmeyi planlayan bir projedir. Günümüze kadar 10 Vikipedi Türkiye Buluşması yapılmıştır. Bunlardan 5 tanesi İstanbul'da, 3 tanesi İzmir'de ve 2 tanesi de Ankara'da düzenlenmiştir. Tamamen kullanıcıların çabaları ve destekleriyle organize edilen buluşmalardaki katılımcı sayısı yıl yıl artmış ve 11. Vikipedi Türkiye Buluşması olan 26 Şubat 2012 Vikipedi Konferansı etkinliği ile konferans tarzında düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

Haberin Alındığı Kaynak URL»www.ntvmsnbc.com
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında NTV-MSNBC internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.