Normalleşme sürecinde açılan İzmir'deki havuzlar doldu

Koronavirüsle mücadele kapsamında uzun süre kapalı kalan ve normalleşme süreciyle yeniden hizmete açılan yüzme havuzları ile su parkları, sıcak hava nedeniyle serinlemek isteyenlerle doldu. Halk sağlığı için işletmeciler ve çalışanlar, havuzlarda her türlü hijyen tedbirini aldı.

Koronavirüs salgını sürecinde, sosyal izolasyonun sağlanabilmesi için birçok faaliyete geçici süreyle ara verildi. Restoran, AVM, spor salonu, kütüphane, yüzme havuzu ve su parkı gibi çok kişinin bir araya geldiği ve kalabalık olan birçok mekan, bu süreçte kapalı kaldı. 

115

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde, 1 Haziran itibarıyla normalleşme süreci başlatıldı. Bu kapsamda, kapalı olan birçok alanda tekrar hizmet verilmeye başlanırken, havuzlar ve su parkları da gereken tedbirler alınıp, dezenfeksiyon çalışmalarının ardından açıldı.

215

HAVUZLARDA HER TÜRLÜ ÖNLEM ALINIYOR

Hava sıcaklığının 33 dereceye ulaştığı, açık havada hissedilen sıcaklığın daha fazla olduğu İzmir merkezde de sıcaktan bunalanların yolunu tuttuğu havuz ve su parklarında çeşitli önlemler alındı. 

315

Havuzların çeşitli yerlerine uyarı yazıları konuldu. İçeri alınmadan önce ateşleri ölçülenler arasında 38 derece üstü çıkan kişiler, hastanelere gönderiliyor. Havuzun çeşitli noktalarına dezenfaktanlar konuluyor. Soyunma kabinleri her kullanıcıdan sonra dezenfekte ediliyor. 

415