Müşterilere yazılı virüs uyarısı: İtinayla trip atılacaktır

Kocaeli'de bir işletmeci maske takmayan müşterileri için cama, 'Maske takmayan müşterilere küsülecek ve itinayla trip atılacaktır', 'Bana bir şey olmaz, Ameriganın oyunu bunlar demeyiniz' yazıları asarak uyarıda bulundu. Yazıları astıktan sonra maskesiz gelen müşteri olmadığını söyleyen Metin, "Demek ki insanların gözüne sokmak gerekiyormuş” dedi.

Kocaeli'de Başiskele ilçesindeki bir işletmeci maske takmayan müşterilerine yönelik esprili bir uyarı yazı hazırladı. 

İlçeye bağlı Yuvacık’ta bulunan fast food restoranın sahibi Mert İslam Metin, maskesiz gelen müşteriler ile başa çıkamayınca ilginç bir yola başvurdu.

Metin, restoranının camına, 'Maske takmayan müşterilere küsülecek ve itinayla trip atılacaktır', 'Kim görecek bu saatte, bana bir şey olmaz', 'Ameriganın oyunu bunlar demeyiniz', “Arabada unutulan maskelerden müessesemiz sorumlu değildir' yazıları astı.

''İNSANLARI UYARMAKTAN BIKTIK''

Yazıların işe yaradığını, restorana gelen müşterilerin artık maske kullanımına dikkat ettiğini ifade eden Mert İslam Metin, “Nisan ayından beri pandemi sürecindeyiz, bu sürecin bize büyük eksileri oldu maalesef. İşletme açısından düşünecek olursam, halk boşladı ama işletmeler daha sıkı tutmaya başladı. Bunun en önemli nedeni de para cezası. İşletmeler de para cezası yiyor, vatandaşlar da para cezası yiyor. İnsanları uyarmaktan yorulduk'' dedi. 

Metin, son olarak kavga aşamasına gelindiği ve bu yönteme başvurduklarını belirterek'' Uyarılarımız yanlış anlaşıldığı için esprili bir dil kullanmaya çalıştım. Sosyal medyada bu kadar ilgi göreceğini tahmin etmiyordum. Sinir anımda aklıma gelen cümlelerdi bunlar. İnsanları kırmamak, ne yardan ne serden geçerim diyerek böyle bir dil kullandım” açıklamasında bulundu.