Müslümanlar olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu?

Müslümanlar olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu? 1.resim

Bir Tumblr kullanıcısının sorduğu soruya cevap veriyoruz. Eğer müslümanlar olmasaydı dünya bunlardan mahrum kalır ve eksik bir yer olurdu...

IŞİD terörü ve giderek yükselen tansiyon yüzünden Avrupa'daki İslamofobi her gün yayılmaya devam ediyor. Peki İslam Dini'ne inananlar gerçekten kültürel ve sosyal olarak Batı'dan bu denli farkı mı? Ya da yüzyıllar boyunca iç içe geçmiş kültürler artık normal kabul edildiği için bazı gerçekler göz ardı mı ediliyor?
Bir Tumblr kullanıcısı çok basit bir soru sormuş cevabını sizler için aşağıda verdik.

1 12
Müslümanlar olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu? 2.resim

Krank mili, içten yanmalı motor, valf ve pistonlar, inek su çiçeği hastalığının tedavisi ve aşısı, Hint asıllı rakam, diploma veren enstitüler şimdiki adlarıyla üniversiteler, ışık bilimi (optik), hastaneler, hamamlar, yorgan ve parça desenli kılıfları, kağıt ve kumaşın üretimi gibi daha birçok şeyde Müslümanların katkısı var.

2 12
Müslümanlar olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu? 3.resim

Bu maddelerdeki her bir buluşun ardında aslında bir Müslüman var. Dünya'da Müslümanlar olmasaydı belki de bunların hiç birisi, şimdi kullandığımız şekliyle güzel olmazdı. Keşke insanlar herhangi bir din, dil, ırk veya cinsiyete karşı böyle kolay nefret söylemleri kullanmadan önce bir de bu pencereden bakabilse.

3 12
Müslümanlar olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu? 4.resim

CERRAHİ ALETLER ANESTEZİ

4 12