» » Cihan »

CHP, Muğla’da belediye başkan adaylarını erken açıklayacak

CHP, Muğla’da belediye başkan adaylarını erken açıklayacak

CHP, 2014 yılında yapılacak mahalli idareler seçimlerinde Muğla'da belediyesi olmayan ilçelerde adaylarını 6 ay önceden temayül yoklamasıyla belirleyecek. Belediye başkanlığı olan ilçelerde ise ön seçim yapılacak. CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla yeni parti binasında, ülke gündemi ve il örgütü birimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

"Cumhuriyetine sahip çık deyip bayraklarıyla demokratik haklarını kullananlar, ya Hasdal'da ya da Silivri'de tutuklu." diyen Öztürk PKK, Taliban, PJAK ve KADEK üyelerininse elini kolunu sallaya sallaya ülkede dolaştığını ileri sürdü. Bu terör örgütlerinin, kendilerini temsil ettiğini saydığı simgeleriyle ülke topraklarında miting yaptığını söyleyen CHP İl Başkanı Öztürk, "Bebek katiline af diye bağırmakta, yürüyüş ve mitinglerinde bayrağımızı taşımamaktadırlar. Taşıdıkları pankartlarda ise, ‘TC işgal ettiğin topraklarımızdan çekil' sloganlarıyla hiç müdahale görmemişlerdir." şeklinde konuştu.

Muğla'nın ilk defa büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerine katılacağını vurgulayan Mustafa Öztürk, "Muğla'da büyükşehir ve 13 ilçe belediye başkanlıklarını almak için şimdiden yola çıktık. İlçe başkanlarımızla biraraya geldik. Gerek basında gerekse kamuoyunda farklı laflar ortaya atılıyor. Bunun önüne geçmek için bütün ilçe başkanlarımıza sorular yönelttik. Kendileri de ilçeleriyle ilgili yapılması gerekenleri söyledi. Bunu bir rapor haline getirerek genel başkanımıza sunduk." dedi. Öztürk, CHP'nin belediye başkanlığı olmayan ilçeler ve büyükşehir belediye başkanı adaylarının erken belirlenmesini istediklerini kaydederek, "Ön seçim, seçimlere 50 gün kala yapıldığı için sıkıntı yaşayabiliriz. Belediye başkan adaylarının daha rahat çalışması, projelerini sunarak örgütlü çalışmaları için erken açıklanmasında fayda gördük. Belediye başkanlıklarının olmadığı yerlerde, bütün üyelerin katılımıyla temayül yoklaması yapılacak ve adaylar erken açıklanacak. Buradaki tek şartımız, aday olmayı düşünen arkadaşlarımızın projelerini ve düşüncelerini üyelerimizle ve kamuoyuyla paylaşması. Ayaklarına çizmelerini giysinler, yollara düşsünler ve aday adaylıklarını şimdiden açıklasınlar. Yarın kimse, ‘Haberim yoktu.' diye söylenmesin." ifadelerini kullandı.

CHP üyelerinin önüne 6 ay önceden sandığı koyacaklarını belirten Öztürk, "Bütün üyelerimizin katılımıyla oradaki adaylarımızı belirleyeceğiz. Aynı şey, büyükşehir belediyesi için de geçerli. Büyükşehir belediye başkanlığına aday olmak isteyen arkadaşlarımız çıksın, il genelinde en ücra köşeye kadar gidip projelerini, düşüncelerini ve yapmak istediklerini üyelerimize ve kamuoyuna sunsun. Onları da bütün üyelerimizin temayül yoklamasıyla belirleyeceğiz. Tabii ki genel merkezimiz de kamuoyu yoklaması yapacak. Eğer aday adayları arkadaşlarımız, kendilerini çok rahat bir şekilde anlatırlarsa kamuoyu yoklamasında çıkacaktır. Ankara'ya gidip 'Adayım.' derse çıkmaz. Belediye başkanlığı olan yerlerde ise yine tüm üyelerin katılımıyla resmi ön seçim yapılacak." diye konuştu.

Haberin Alındığı Kaynak» Cihan

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında Cihan internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.