Venezuela'dan çok sert açıklama: ABD daha fazla ileri giderse...

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, ABD yaptırımları nedeniyle Venezuela halkının yeterince zorluk çektiğini  belirterek, "ABD, daha fazla ileri giderse, Trump'ın elleri kana bulaşacak."  dedi.

MİLLİYET MİLLİYET

Arreaza, BM Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, ABD'yi  Venezuela'da "darbe girişiminde bulunmakla" suçladı.

ABD'nin ülkesindeki petrol, altın ve minerallerin peşinde olduğunu  savunan Arreaza, "Venezuela'nın petrolünü istiyorlar." ifadesini kullandı.

Venezuela'nın ABD'nin gönderdiği insani yardımlara izin vermemesine  ilişkin de Arreaza, "Sizi güç kullanımı ve ambargoyla tehdit eden bir hükümet  var ve diğer ülkelerden de size karşı ambargo uygulamasını istiyor. Dürüst  olalım, gerçekten yardım mı yapmak istiyor? Sizi öldüren düşman bir hükümet size  yardım yapmak istiyor. Biraz tutarlı olalım." değerlendirmesinde bulundu.

Ülkesine yönelik yaptırımların kaldırılması çağrısı yapan Arreaza,  Venezuela'da insani kriz olmadığını savundu.

Arreaza, "Venezuela'da insani kriz yok, ambargo uygulanan bir ekonomi  var." dedi. Muhalefet ile oturup konuşmaya hazır olduklarını da belirten Arreaza,  "Nerede hangi formatta isterlerse oturup konuşmaya hazırız, 15 dakika, 15 saat,  15 gün. Biz hazırız. Muhalefetin oturup bizimle konuşmasını bekliyoruz." diye  konuştu.

ABD yaptırımları nedeniyle Venezuela halkının yeterince zorluk  çektiğini anlatan Arreaza, "ABD, daha fazla ileri giderse, Trump'ın elleri kana  bulaşacak. Venezuela'da durum daha da kötüye gidecek, Vietnam'da yaşananlar  Venezuela'da da olacak...Trump'ın çılgınlığını sadece Amerikan halkı  durdurabilir." ifadelerini kullandı.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER