» » MİLLİYET »

Valinin eşi görevinden istifa etti

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş'ın eşi Seval Aktaş, İl  Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinden istifa etti.

Valinin eşi görevinden istifa etti

Seval Aktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki gündür konuyu  düşündüğünü, istifa etmesinin en doğru olacağına karar verdiğini söyledi.

Devletin, milletin ve hükümetin huzuru için böyle bir karar aldığını  ifade eden Aktaş, "Yani benim burada kalışım hiçbir açıdan avantaj değil. Sadece  bir vali eşi olarak benim bir yerde çalışmam gerekiyordu. 15 senedir idarecilik  yapmış birisi olarak, sıkça yer değiştirmiş birisi olarak sınıf almaya cesaret  edemezdim. Çünkü ben 15 senedir idarecilik yapıyorum ve 15 sene idarecilik yapan  insan sınıfa girerse performansı düşer. O sene hiç değilse düşer. Zaten sık sık  yer değiştirdiğimiz için ben bunu göze almadım." dedi.

"Okulda huzursuzluk olmaması için bir okulun huzurunu düşünürken tüm  milletimizin huzurunu kaçıracak değilim. Bunu samimiyetle söylüyorum." diyen  Aktaş, şöyle devam etti:

"Biz devletimiz için canımızı ortaya koymuş insanlarız. Vatanımız,  devletimiz, milletimiz sağ olsun. Bir Seval Aktaş kurban olsun. Benim zihniyetim  her zaman böyledir. Bize 'bekleyin acil karar vermeyin' dediler. O şokla ne karar  vereceğimi bilemedim. En doğrusunun ne olacağını bilemedim. Yani taşlar yeni yeni  oturdu kafamda. Şu anda kimsenin istemediği Milli Eğitimde özel büroda  görevlendirildim. Özel büroda tercih edilmeyen bir görev var. Mesleğimde 25  yılımı doldurdum. Yaştan dolayı emekli olamıyorum. Belki maaş olmadan emekli de  olabilirim, kesin kararımı vermedim."

Makan ve mevki sevdalısı olmadığını sadece hizmet etmek istediğini  aktaran Aktaş, "Yani 25 yıllık deneyimlerimi hizmet için kullanayım dedim ama  başka yönlere gitti olay. Hakkımızda hayırlısı olsun. Yeter ki devletimiz,  hükümetimiz, milletimiz zarar görmesin. Benim adımdan dolayı hükümetimize bir  zarar gelmesin. Ben kendimi hiç önemli bir noktaya koymuyorum. Ülkemin çıkarları  varken ben en son haber olması gereken kişiyim. Türkiye'nin gündemini ben niye  meşgul edeyim?" diye konuştu.

Haberin Alındığı Kaynak URL» www.milliyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.