Türkiye'den Burkina Faso'daki terör saldırısına kınama

Türkiye, Burkina Faso'da meydana gelen terör saldırısını kınadı.

Takip et

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Burkina Faso’nun  kuzeyindeki Arbinda şehri yakınlarında meydana gelen, çok sayıda kişinin hayatını  kaybettiği ve yaralandığı terör saldırısının üzüntüyle öğrenildiği belirtildi.

Açıklamada, "Bu menfur saldırıyı kınıyor, kardeş Burkina Faso halkına  ve hükümetine taziyelerimizi sunuyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet,  yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadesine yer verildi.

Burkina Faso'nun Arbinda kenti yakınlarında pazar gecesi geç saatlerde  silahlı kişilerin çevreye rastgele ateş açması sonucu 19 kişi ölmüş, 13 kişi de  yaralanmıştı. Çok sayıda evin de ateşe verildiği saldırıda yüzlerce kişi korkudan  evlerini terk etmişti.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER