» » MİLLİYET »

Türkiye, THY Atina ofisine düzenlenen saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Türk Hava Yollarının (THY) Atina ofisine düzenlenen saldırıyı kınadı.

Türkiye, THY Atina ofisine düzenlenen saldırıyı kınadı

Türkiye, THY Atina ofisine  düzenlenen saldırıyı kınadı. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "THY Atina ofisine bu  sabah yapılan ve maddi zarara yol açan saldırıyı kınıyoruz." ifadesi kullanıldı. Yunanistan emniyet makamlarının, saldırıyı Ruvikonas (Rubicon) isimli  anarşist örgütün üstlendiğini bildirdiği belirtilen açıklamada, örgütün 26 Temmuz  2016'da Türkiye'nin Atina Büyükelçiliğine, 5 Şubat 2017'de ise Gümülcine  Başkonsolosluğuna yönelik saldırı gerçekleştirdiği anımsatıldı.

 Açıklamada, "Yunanistan'daki Türk temsilciliklerine karşı  gerçekleştirilen bu eylemlerin faillerinin en kısa zamanda yakalanarak yargı  önüne çıkartılmasını bekliyoruz." ifadesine yer verildi.  Yunanistan'ın başkenti Atina'daki Türk Hava Yollarının (THY) ofisine  girmeye çalışan bir grup, girişteki cam kapıya zarar vermiş ancak içeri girmeyi  başaramamıştı. Saldırı mesai saatinden önce gerçekleştiğinden ofiste kimsenin  bulunmadığı, saldırının hasara yol açtığı belirtilmişti.

  

Haberin Alındığı Kaynak URL» www.milliyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.