» » MİLLİYET »

Türkiye'den İsrail'e jet yanıt

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, İsrail İç İstihbarat Ajansınca basına servis edilen iddiaların "gerçek dışı ve ciddiyetsiz olduğunu" bildirdi.

Türkiye'den İsrail'e jet yanıt

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy,srail'de gözaltına alınıp serbest bırakılan Cemil Tekeli'den  alındığı iddia edilen ifadelere dayanılarak İsrail İç İstihbarat Ajansınca basına  servis edilen iddialara tepki gösterdi.İddialarla ilgili soruya cevabında Aksoy, "Gözaltına alınan  vatandaşımızdan hangi koşullarda alındığı belirsiz bazı ifadelere dayanılarak  ortaya atılan gerçek dışı ve ciddiyetsiz iddiaları reddediyoruz. Türkiye'nin  kendi topraklarında, başka bir ülkenin güvenliğini tehlikeye atacak bir faaliyete  izin vermesi söz konusu değildir." ifadelerine yer verdi.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tekeli,  Kudüs programına katıldıktan sonra 15 Ocak'ta İstanbul'a dönerken, Tel Aviv  Havalimanı'nda İsrail polisi tarafından gözaltına alınmıştı. İsrail'de askeri cezaevinde tutulan Tekeli, 11 Şubat'ta serbest  bırakıldıktan sonra Türkiye'ye dönmüştü.

İsrail, Tekeli hakkındaki soruşturmada, Hamas'ın askeri ve finansal  açıdan güçlenmesi için bazı şirketler üzerinden ve doğrudan Hamas yetkililerine  destek sağlandığı bulgusuna ulaşıldığını iddia etmişti.

Haberin Alındığı Kaynak URL» www.milliyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.