» » MİLLİYET »

Trump'tan dikkat çeken 'Yeni Zelanda' açıklaması! O kelimeyi kullanmadı...

Saldırı için 'Berbat bir şey' değerlendirmesinde bulunan ABD Başkanı Donald Trump'ın 'terör' kelimesini kullanmaması dikkati çekti.

Trump'tan dikkat çeken 'Yeni Zelanda' açıklaması! O kelimeyi kullanmadı...

ABD Başkanı Donald Trump, Yeni Zelanda'nın  Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin, "Berbat  bir şey" değerlendirmesinde bulundu. 

Trump, Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin  sorusu üzerine Yeni Zelanda'daki terör saldırısına ilişkin değerlendirme yaptı.

Saldırının "beyaz ırkçılık" söyleminin artışıyla ilgisinin olup  olmadığıyla alakalı soruya Trump, "Bence hayır, çok ciddi sorunları olan küçük  bir grup olduğunu düşünüyorum. Eğer Yeni Zelanda'da olanlara bakarsanız,  muhtemelen durum budur. Konu hakkında henüz çok şey bilmiyorum." yanıtını verdi.

Saldırıyı düzenleyenlerin yazdığı manifestoyu görmediğini dile getiren  Trump, "Berbat bir hareket" demekle yetindi.

Trump'ın saldırıyı "Berbat, berbat bir şey" sözleriyle tanımlarken  "terör" kelimesini kullanmaması dikkati çekti.

Saldırıyla ilgili ilk açıklamasında Trump, "Müslüman" kelimesini  kullanmamış, taziyede bulunmuştu.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı esnasında on dakika  arayla iki camiye düzenlenen silahlı saldırıda 49 kişi yaşamını yitirdi.

Haberin Alındığı Kaynak URL» www.milliyet.com.tr
Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.