TBMM kararı Resmi Gazete'de

Down sendromu, otizm ve diğer  gelişim bozukluklarının yaygınlığının tespiti ile ilgili bireylerin ve  ailelerinin sorunlarının çözümü için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi  amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonuna üye seçimine dair karar Resmii Gazete'de yer aldı.

MİLLİYET MİLLİYET
TBMM kararı Resmi Gazete'de

TBMM'de down sendromlu ve otistik bireyler için kurulan  araştırma komisyonuna üye seçimine dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Buna göre, down sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının  yaygınlığının tespiti ile ilgili bireylerin ve ailelerinin sorunlarının çözümü  için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis  Araştırması Komisyonu Başkanı AK Parti Antalya Milletvekili Kemal Çelik oldu.

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu başkanvekili,  AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu sözcü, AK Parti Kayseri  Milletvekili Hülya Nergis ise katip üye seçildi.

Komisyon üyeleri ise HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, AK Parti  Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin  Cesur, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, CHP Karabük Milletvekili  Hüseyin Avni Aksoy, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, CHP Kırşehir  Milletvekili Metin İlhan ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali  Cevheri'den oluştu.

Önemli Not: Bu haber içerik ortaklığı kapsamında MİLLİYET internet sitesinden, F5Haber.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak geldiği şekliyle alınmıştır. Bu haberlerin hukuki muhatabı haber kaynaklarıdır. Haberlerle ilgili her tür şikayetinizi sikayet@f5haber.com adresimize gönderebilirsiniz.
SONRAKİ HABER